Van 9 tot en met 17 november wordt de dertiende editie van de Grand Slam of Darts gespeeld. Dit jaar vindt het toernooi plaats in de Aldersley Leisure Village in Wolverhampton.

Dartsnieuws heeft een overzicht gemaakt met alle informatie over de Grand Slam of Darts die je nodig hebt om het evenement optimaal te volgen.

Groepindelingen

Groep A

(1) Michael van Gerwen
Adrian Lewis
Ross Smith
Jim Williams

Groep B

(8) James Wade
Ian White
Steve Lennon
Wesley Harms

Groep C

(5) Gerwyn Price
Dimitri van den Bergh
Robert Thornton
Mikuru Suzuki

Groep D

(4) Gary Anderson
Darren Webster
William O’Connor
Dave Parletti

Groep E

(2) Rob Cross
Dave Chisnall
Jamie Hughes
Lisa Ashton

Groep F

(7) Peter Wright
Danny Noppert
Ryan Harrington
Wayne Warren

Groep G

(6) Daryl Gurney
Brendan Dolan
Gabriel Clemens
Richard Veenstra

Groep H

(3) Michael Smith
Nathan Aspinall
Martin Schindler
Glen Durrant

Lawrence Lustig/PDC

Foto: Lawrence Lustig/PDC

Speelschema

Zaterdag 9 november
Middagsessie (vanaf 14:00 uur)
Groepen E-H eerste poulewedstrijden

Nathan Aspinall v Martin Schindler (H)
Danny Noppert v Ryan Harrington (F)
Brendan Dolan v Gabriel Clemens (G)
Dave Chisnall v Jamie Hughes (E)
Daryl Gurney v Richard Veenstra (G)
Peter Wright v Wayne Warren (F)
Rob Cross v Lisa Ashton (E)
Michael Smith v Glen Durrant (H)

Avondsessie (vanaf 21:00 uur)
Groepen A-D eerste poulewedstrijden

Darren Webster v William O’Connor (D)
Gerwyn Price v Mikuru Suzuki (C)
Ian White v Steve Lennon (B)
Gary Anderson v Dave Parletti (D)
James Wade v Wesley Harms (B)
Michael van Gerwen v Jim Williams (A)
Adrian Lewis v Ross Smith (A)
Dimitri Van den Bergh v Robert Thornton (C)

Zondag 10 november
Middagsessie (14:00 uur)

Groepen E-H tweede poulewedstrijden. Winnaars van zaterdag spelen tegen elkaar en de verliezers van zaterdag spelen tegen elkaar.

Avondsessie (20:00 uur)

Groepen A-D tweede poulewedstrijden. Winnaars van zaterdag spelen tegen elkaar en de verliezers van zaterdag spelen tegen elkaar.

Maandag 11 november (20:00 uur)

Groepen E-H laatste poulewedstrijden

Dinsdag 12 november (20:00 uur)

Groepen A-D laatste poulewedstrijden

Woensdag 13 november (20:00 uur)

Tweede ronde (4x)

Donderdag 14 november (20:00 uur)

Tweede ronde (4x)

Vrijdag 15 november (20:00 uur)

Kwartfinales (2x)

Zaterdag 16 november (21:00 uur)

Kwartfinales (2x)

Zondag 17 november
Middagsessie (14:00 uur)

Halve finales

Avondsessie (20:00 uur)

Finale

Chris Dean/PDC

Foto: Chris Dean/PDC

Prijzengeld

ResultaatPrijzengeld
(Totaal: £550,000)
Winnaar(1)£125,000
Runner-up(1)£65,000
Halve finale(2)£40,000
Kwartfinale(4)£20,000
Laatste 16(8)£10,000
Derde in groep(8)£7,500
Vierde in groep(8)£4,000
Bonus voor groepswinst(8)£3,500

Format

Groepsfase: Best of 9 legs
Tweede ronde: Best of 19 legs
Kwartfinale: Best of 31 legs
Halve finale: Best of 31 legs
Finale: Best of 31 legs

TV-uitzendschema

Zaterdag 9 november

18:00 uur – 21:00 uur | Samenvatting eerste poulewedstrijden (E-H)
21:00 uur – 01:00 uur | Live-uitzending eerste poulewedstrijden (A-D)

Zondag 10 november

18:00 uur – 20:00 uur | Samenvatting tweede poulewedstrijden (E-H)
20:00 uur – 23:59 uur | Live-uitzending tweede poulewedstrijden (A-D)

Maandag 11 november

19:30 uur – 23:59 uur | Live-uitzending laatste poulewedstrijden (E-H)

Dinsdag 12 november

19:30 uur – 23:59 uur | Live-uitzending laatste poulewedstrijden (A-D)

Woensdag 13 november

19:30 uur – 23:59 uur | Live-uitzending tweede ronde (4x)

Donderdag 14 november

19:30 uur – 23:59 uur | Live-uitzending tweede ronde (4x)

Vrijdag 15 november

19:30 uur – 23:59 uur | Live-uitzending kwartfinales (2x)

Zaterdag 16 november

20:30 uur – 23:59 uur | Live-uitzending kwartfinales (2x)

Zondag 17 november

14:00 uur – 17:00 uur | Live-uitzending halve finales
18:00 uur – 20:30 uur | Samenvatting halve finales
20:00 uur – 22:00 uur | Live-uitzending finale

Live-scores

Ben je niet in staat om de wedstrijden live te kijken? Via het scorecenter van DartsNews kan je alle tussenstanden live volgen.

Erelijst

2007: Phil Taylor
2008: Phil Taylor
2009: Phil Taylor
2010: Scott Waites
2011: Phil Taylor
2012: Raymond van Barneveld
2013: Phil Taylor
2014: Phil Taylor
2015: Michael van Gerwen
2016: Michael van Gerwen
2017: Michael van Gerwen
2018: Gerwyn Price

Grand Slam of Darts 2019 toernooicenter: Info over loting, speelschema, format, TV-uitzendschema en prijzengeld

Foto: Lawrence Lustig/PDC

Tags: , , ,

Author: Pieter Verbeek