Van 6 februari tot en met 21 mei wordt de zestiende editie van de Premier League Darts gespeeld. Zestien weken lang nemen de beste darters ter wereld het tegen elkaar op in het rondreizende dartscircus.

Dartsnieuws.com heeft een overzicht gemaakt met alle informatie over de Premier League Darts 2020 die je nodig hebt om het toernooi optimaal te volgen.

Deelnemers

Vaste line-up

1. Michael van Gerwen
2. Peter Wright
3. Gerwyn Price
4. Rob Cross
5. Michael Smith
6. Gary Anderson
7. Daryl Gurney
8. Nathan Aspinall
9. Glen Durrant

Challengers

1. John Henderson
2. Fallon Sherrock
3. Jonny Clayton
4. William O’Connor
5. Luke Humphries
6. Stephen Bunting
7. Chris Dobey
8. Jeffrey de Zwaan
9. Jermaine Wattimena

Pieter Verbeek/PV-Darts

Fallon Sherrock mag als eerste vrouw ooit haar opwachting maken in de Premier League Darts. Foto: Pieter Verbeek/PV-Darts

Opzet

Net als vorig jaar doen er negen vaste spelers mee aan de Premier League Darts. Tijdens de eerste speelhelft spelen zij eenmaal tegen elkaar en één keer tegen één van de negen Challengers.

Na negen speelweken degradeert de nummer negen van de ranglijst uit de competitie. De overige acht spelers nemen het in de tweede competitiehelft nogmaals tegen elkaar op. Na zestien speelrondes plaatsen de vier beste darters zich voor de play-offs in Londen op donderdag 21 mei. Alle wedstrijden gaan over een format van best of 12 legs, wat betekent dat duels ook in een 6-6 gelijkspel kunnen eindigen.

Speelschema

Donderdag 6 februari
Aberdeen – P&J Live

Michael Smith v Glen Durrant
Gary Anderson v Daryl Gurney
Michael van Gerwen v Peter Wright
Nathan Aspinall v John Henderson
Gerwyn Price v Rob Cross

Donderdag 13 februari
Nottingham – Motorpoint Arena

Rob Cross v Nathan Aspinall
Gerwyn Price v Michael Smith
Gary Anderson v Peter Wright
Glen Durrant v Fallon Sherrock
Daryl Gurney v Michael van Gerwen

Donderdag 20 februari
Cardiff – Motorpoint Arena

Peter Wright v Rob Cross
Jonny Clayton v Michael Smith
Michael van Gerwen v Nathan Aspinall
Daryl Gurney v Gerwyn Price
Glen Durrant v Gary Anderson

Donderdag 27 februari
Dublin – 3Arena

Glen Durrant v Nathan Aspinall
Rob Cross v Gary Anderson
Daryl Gurney v Michael Smith
William O’Connor v Michael van Gerwen
Gerwyn Price v Peter Wright

Donderdag 5 maart
Exeter – Westpoint Exeter

Rob Cross v Daryl Gurney
Gerwyn Price v Glen Durrant
Nathan Aspinall v Peter Wright
Gary Anderson v Luke Humphries
Michael Smith v Michael van Gerwen

Donderdag 12 maart
Liverpool – M&S Bank Arena

Michael Smith v Peter Wright
Daryl Gurney v Glen Durrant
Gerwyn Price v Michael van Gerwen
Rob Cross v Stephen Bunting
Gary Anderson v Nathan Aspinall

Donderdag 19 maart
Newcastle – Utilita Arena

Michael Smith v Gary Anderson
Michael van Gerwen v Rob Cross
Nathan Aspinall v Gerwyn Price
Chris Dobey v Daryl Gurney
Peter Wright v Glen Durrant

Woensdag 25 maart
Rotterdam – Ahoy Rotterdam

Gary Anderson v Gerwyn Price
Nathan Aspinall v Daryl Gurney
Michael Smith v Rob Cross
Michael van Gerwen v Glen Durrant
Peter Wright v Jeffrey de Zwaan

Judgement Night, Donderdag 26 maart
Rotterdam – Ahoy Rotterdam

Glen Durrant v Rob Cross
Nathan Aspinall v Michael Smith
Peter Wright v Daryl Gurney
Michael van Gerwen v Gary Anderson
Jermaine Wattimena v Gerwyn Price

*Speelschema tweede seizoenshelft volgt na Judgement Night

Lawrence Lustig/PDC

Foto: Lawrence Lustig/PDC

Prijzengeld

Resultaat Prijzengeld
Winnaar £250.000
Verliezend finalist £120.000
Halve finale £80.000
Vijfde plaats £70.000
Zesde plaats £60.000
Zevende plaats £55.000
Achtste plaats £50.000
Negende plaats £35.000
Zege invallers £2.500
Gelijkspel invallers £1.000
Bonus competitiewinst £25.000
Totaal £825.000

TV-uitzendschema van RTL 7 / RTL Z

Donderdag 6 februari (RTL7)

19:30 uur – 23:30 uur | Eerste speelronde (Aberdeen)

Donderdag 13 februari (RTL7)

19:30 uur – 23:30 uur | Tweede speelronde (Nottingham)

Donderdag 20 februari (RTL Z)

20:00 uur – 23:30 uur | Derde speelronde (Cardiff)

Donderdag 27 februari (RTL Z)

20:00 uur – 23:30 uur | Vierde speelronde (Dublin)

Donderdag 5 maart (RTL7)

19:30 uur – 23:30 uur | Vijfde speelronde (Exeter)

Donderdag 12 maart (RTL Z)

20:00 uur – 23:30 uur | Zesde speelronde (Liverpool)

Donderdag 19 maart (RTL Z)

20:00 uur – 23:30 uur | Zevende speelronde (Newcastle)

Donderdag 25 maart (RTL7)

19:30 uur – 23:30 uur | Achtste speelronde (Rotterdam)

Donderdag 26 maart (RTL7)

19:30 uur – 23:30 uur | Negende speelronde (Rotterdam)

Donderdag 2 april (RTL7)

19:30 uur – 23:00 uur | Tiende speelronde (Belfast)

Donderdag 9 april (RTL Z)

20:00 uur – 23:00 uur | Elfde speelronde (Sheffield)

Donderdag 16 april (RTL Z)

20:00 uur – 23:00 uur | Twaalfde speelronde (Manchester)

Donderdag 23 april (RTL7)

19:30 uur – 23:00 uur | Dertiende speelronde (Berlijn)

Donderdag 30 april (RTL Z)

20:00 uur – 23:00 uur | Veertiende speelronde (Birmingham)

Donderdag 7 mei (RTL Z)

20:00 uur – 23:00 uur | Vijftiende speelronde (Glasgow)

Donderdag 14 mei (RTL7)

19:30 uur – 23:00 uur | Zestiende speelronde (Leeds)

Donderdag 21 mei (RTL7)

19:30 uur – 23:30 uur | Play-Offs (Londen)

Erelijst

2005 Phil Taylor
2006 Phil Taylor
2007 Phil Taylor
2008 Phil Taylor
2009 James Wade
2010 Phil Taylor
2011 Gary Anderson
2012 Phil Taylor
2013 Michael van Gerwen
2014 Raymond van Barneveld
2015 Gary Anderson
2016 Michael van Gerwen
2017 Michael van Gerwen
2018 Michael van Gerwen
2019 Michael van Gerwen

Lawrence Lustig/PDC

Foto: Lawrence Lustig/PDC

Tags: , , ,

Author: Pieter Verbeek