"In mijn hoofd ben ik nog steeds de topspeler van vroeger, in werkelijkheid is het veel minder" - Voormalig WK-finalist Mark Dudbridge kwam terug uit pensioen
Mark Dudbridge was begin jaren 2000 één van de betere spelers in de PDC. De inmiddels 52-jarige Engelsman is de laatste jaren vooral nog actief in de MODUS Super Series en op de seniorentour.
Dudbridge deed voor het eerst van zich spreken toen hij eind 2002 een beetje vanuit het niets de Winmau World Masters wist te winnen. "Ik kreeg daardoor de kans om deel te nemen aan het BDO-WK, maar dat heb ik geweigerd. Ik ben nadien immers meteen overgestapt naar de PDC omdat ik daar mijn toekomst zag liggen", aldus Dudbridge op het YouTube-kanaal van de MODUS Super Series.
Amper twee jaar na zijn overstap bereikte Dudbridge al de finale van het WK Darts van de PDC. In de Circus Tavern in Purfleet verloor hij uiteindelijk met 7-4 van de toen vrijwel ongenaakbare Phil Taylor. Ook de jaren nadien was 'Flash' een vaste waarde in de PDC, maar een major winnen lukte nooit.
Na 2010 boekte Dudbridge nog weinig aansprekende resultaten en eigenlijk had hij al een punt achter zijn carrière gezet toen hij in 2023 plots opdook op het WK voor senioren. "De seniorentour én de MODUS Super Series zijn eigenlijk de reden dat ik opnieuw ben beginnen te darten", zegt hij.
"Ik heb samen met mijn vrouw een bouwbedrijf en darts stond lange tijd niet hoog op het prioriteitenlijstje. Maar ik ben blij dat ik opnieuw wat toernooien kan spelen, al word ik ook wel dikwijls met de realiteit geconfronteerd. In mijn hoofd ben ik immers nog steeds de topspelers van vroeger, maar in werkelijkheid blijkt dat veel minder het geval te zijn", lacht Dudbridge.
"Eigenlijk zou ik wat meer moeten trainen, maar het komt er gewoon niet van. Ik ben wel van plan om wat meer lokale toernooien te gooien om zo extra matchritme op te doen voor de MODUS Super Series en de seniorentour. Ik ben immers nog altijd competitief en heb de hoop nog niet opgegeven om toernooien te winnen."
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.