"Het is nog steeds een beetje surreëel" - Rhian O'Sullivan blikt terug op zege bij Dutch Open Darts

WDF
zondag, 09 februari 2025 om 9:30
rhian osullivan 1
Rhian O'Sullivan won vorig weekend voor het eerst in haar carrière het Dutch Open Darts. De 44-jarige Welshe versloeg in de finale in Assen de Nederlandse Lerena Rietbergen met 5-2.
Bijna een week na haar triomf blikte O'Sullivan bij Tungsten Tales terug op haar glansprestatie. "Het is nog steeds een beetje surreëel", zegt ze. "Het Dutch Open Darts is het grootste en ook moeilijkste toernooi om te winnen, ik ben dan ook enorm tevreden dat het me gelukt is."
"Het was een heel druk toernooi, maar ik sta er nog steeds van versteld hoe het goed het was georganiseerd. Ik snap eerlijk gezegd soms zelf niet zo goed hoe ze het allemaal in goede banen leiden."
Voor O'Sullivan was het een welgekomen opsteker nadat ze er begin december snel uitging op het WDF-WK tegen Lerena Rietbergen. "Lakeside was niet goed, maar hier won ik op donderdag het opwarmingstoernooi en dat gaf me vertrouwen voor de rest van het weekend. Al heb ik de eindzege zeker niet cadeau gekregen, onderweg moest ik immers Aileen de Graaf en Beau Greaves verslaan."
Rhian O'Sullivan in actie
Rhian O'Sullivan in actie
Revanche
"Open het WK had ik nog verloren van Lerena, maar toen haalde ik niet mijn normale niveau", vervolgt O'Sullivan. "Ik was er dus op gebrand om revanche te nemen, maar toch heb ik mezelf niet teveel druk opgelegd. Ik begon meteen goed aan de finale en kwam al snel op voorsprong, vanaf dan kon ik meer vrijuit spelen."
Het Dutch Open Darts in een 'golden' toernooi binnen de WDF en daardoor is O'Sullivan meteen geplaatst voor het WDF-WK 2025. "Dat is een hele opluchting en zorgt er ook voor dat ik niet de volledige Tour moet spelen op jacht naar punten. Ik ga wel blijven spelen, maar dan in combinatie met de PDC Women's Series en mijn toernooien wat uitkiezen."
O'Sullivan keek tenslotte ook nog vooruit naar het debuut van Greaves op de Pro Tour begin volgende week. "Ik ben er zeker van dat ze het goed gaat doen. Beau heeft zo ongelooflijk veel talent, ze beseft zelf soms niet hoe goed ze is. En bovendien is ze nog steeds zo jong, ze kan alleen maar beter worden."
Claps 0bezoekers 0
loading

Net Binnen

Meest Gelezen

Loading