Jelle Klaasen hield donderdag zijn hoop op een tweede Lakeside-titel levend. Hij overleefde twee matchdarts in zijn partij tegen Dennie Olde Kalter, maar trok uiteindelijk met 3-2 in sets aan het langste eind.
Het gemiddelde van Klaasen was liefst tien punten hoger dan het moyenne van zijn tegenstander, maar toch moest 'The Cobra' vrijwel de hele wedstrijd in de achtervolging. "Ik miste zoveel dubbels, maar elke keer dat ik met mijn rug tegen de muur stond, speelde ik zoveel beter en concentreerde ik me meer," zei de Lakeside-kampioen van 2006 na de wedstrijd. "Ik voelde me niet zo geweldig vandaag, maar ik ben blij met de overwinning."
"Ik had het gevoel dat ik veel beter scoorde dan hij. Maar ja, als je meerdere keren in een set twee of drie darts mist op een dubbel, ga je geen sets winnen. Hij maakte het ook goed af'', zo analyseert Klaasen.
Een voorbeeld van de finishvaardigheid van Olde Kalter was een 106 finish om 2-0 voor te komen in de laatste set. Toen moest Klaasen dus drie legs op rij winnen om de wedstrijd nog zijn kant op te krijgen.
"De hele wedstrijd had ik het gevoel dat ik veel beter scoorde. Dus ik wist dat ik kansen ging krijgen als ik zo door zou blijven gaan. Gelukkig wist ik hem te breaken en het daarna in mijn eigen leg af te maken.''
In de kwartfinales moet Klaasen het opnemen tegen de Amerikaan Danny Lauby Jr. nadat hij landgenoot Leonard Gates met 3-0 had verslagen. Deze wedstrijd staat vrijdagavond op het programma.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.