Jelle Klaasen heeft de titel gewonnen op de Dutch Open in Assen. 'The Cobra' won in de finale met 3-0 in sets van Mark Barilli. Hij treedt hiermee in de voetsporen van voormalig Nederlandse winnaars Brian Femby (1980), Jilles Vermaat (1982), Raymond van Barneveld (2001, 2004 en 2006) en Richard Veenstra (2019).
Klaasen deed voor het eerst in lange tijd weer mee aan het singlestoernooi op de Dutch Open. Doordat hij niet meer in het bezit is van een PDC Tour Card, kan hij ook meedoen aan de toernooien op het WDF-circuit. Met succes, want eerder haalde Klaasen ook al de finale op de Denmark Masters. Door zijn eindzege op de Dutch Open is Klaasen bovendien ook verzekerd van deelname aan het WDF-WK in 2023.
Bij de vrouwen ging de eindzege naar Beau Greaves. De regerend dameswereldkampioene zegevierde in de eindstrijd met 5-1 tegen Rhian O'Sullivan. Laatstgenoemde had in de kwartfinales nog titelverdedigster Aileen de Graaf uit het toernooi gegooid.
Uitslagen Dutch Open Darts 2022
Heren
Kwartfinale
Mark Barilli 5-3 Gian van Veen
Ivo Leeksma 5-3 Bradly Roes
Jelle Klaasen 5-2 Jurjen van der Velde
Thibault Tricole 5-1 Johan van Velzen
Halve finale (best of 3 sets)
Mark Barilli (82.63) 2-1 (81.38) Ivo Leeksma
Jelle Klaasen (89.74) 2-1 (95.19) Thibault Tricole
Finale (best of 5 sets)
Jelle Klaasen (83.47) 3-0 (74.01) Mark Barilli
Dames
Kwartfinale
Rhian O’Sullivan 4-3 Aileen de Graaf
Irina Armstrong 4-2 Vanessa Zuidema
Beau Greaves 4-2 Lorraine Winstanley
Kirsty Hutchinson 4-1 Paula Jacklin
Halve finale
Rhian O’Sullivan 4-2 Irina Armstrong
Beau Greaves 4-1 Kirsty Hutchinson
Finale
Beau Greaves (85.21) 5-1 (81.21) Rhian O'Sullivan
Super van Jelle hoop echt dat hij weer op hoogste niveau mee kan doen
Ja hoor zou niet weten waarom niet , of bedoel je dat hij voor 10 jaar geleden een fout heeft gemaakt en daarvoor openlijk excuses heeft aangeboden? Ik zit in ieder geval niet zo in elkaar dat ik in het verleden blijf hangen en hem daarvoor afreken
WAT? is dat pas 10 jaar geleden? En hij loopt alweer vrij rond? Ohnee, de goorlap had alleen een D66 taakstrafje. Ik zou eerst willen weten hoe het met het slachtoffer is. Was die er ook overheen na 16 uurtjes? Of heeft ze er nog last van?