De 53-jarige Amerikaan won dit jaar al drie grote titels op de World Seniors Darts Tour. "De ervaring en het vertrouwen dat ik daar heb opgedaan, kan ik hier goed gebruiken. Vorig jaar draaide dit WK voor mij op een ontgoocheling uit (Gates verloor meteen zijn openingswedstrijd), daarom was het extra belangrijk om nu wel meteen goed te beginnen en die eerste zege te grijpen."
Gates had alvast genoten. "Ik vind het geweldig om in zo'n iconische zaal te mogen spelen, ik hou ervan om naar hier te komen."
Het niveau in de USA is de laatste jaren behoorlijk gestegen. "Ik neem aan zoveel mogelijk toernooien deel en we stuwen elkaar naar betere prestaties. In de derde ronde kan ik misschien mijn landgenoot Danny Lauby treffen, dat zou mooi zijn", lacht Gates.
"Maar eigenlijk bekijk ik het gewoon wedstrijd per wedstrijd", zegt hij. "In de volgende ronde wacht immers eerst nog John Scott. Ik heb nog nooit tegen hem gespeeld, maar heb hem wel grondig bestudeerd op Youtube. Reken dus maar dat ik klaar zal zijn voor die wedstrijd."
Gates neemt het dinsdag in de laatste wedstrijd van de avondsessie op tegen Scott. De Engelsman werd in laatste instantie aan het deelnemersveld toegevoegd als vervanger van de Fransman Thibault Tricole, die zich wist te plaatsen voor het PDC-WK.