Wesley Plaisier heeft zondag de World Masters op zijn naam geschreven. Hij is de eerste Nederlandse winnaar van dit toernooi in zestien jaar. Op de imposante erelijst van de World Masters prijken onder meer de namen van Raymond van Barneveld (2001 en 2005) en Michael van Gerwen (2006).
De darter uit Hendrik-Ido-Ambacht haalde de eindstrijd na zeges op onder meer Shaun McDonald (5-0), Chris Landman (5-4), Davy Proosten (5-2) en Danny Lauby Jr (6-5). Vervolgens was Plaisier in de finale met 7-2 te sterk voor Barry Copeland.
Bij de dames ging de titel naar Beau Greaves. Het Engelse supertalent bij de vrouwen had tot haar halve finale geen leg verloren (32 legs op rij), maar moest tegen de Japanse Mayumi Ouchi flink aan de bak. Die won ze met 5-4, waarna ze Almudena Fajardo met 6-0 versloeg in de finale.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Wesley Plaisier is de @Winmau World Masters 2022 heren geworden. 🏆
In de finale was Plaisier duidelijk te sterk voor Barry Copeland. Stand: 7-2. De Nederlander gooide 96.27 gemiddeld en wist de wedstrijd te winnen met een 118-finish.
Gefeliciteerd Wesley! 👏👊
📸 Bas vd Berk