Voor het eerst in zijn carrière staat Shane McGuirk in een WK-finale, na het bereiken van de eindstrijd van het WDF-wereldkampioenschap op Lakeside. Nadat hij Francois Schweyen met 5-0 versloeg in de halve finale, wacht nu de dartslegende Paul Lim in de finale.
“Ik kan het niet geloven! Dat is alles wat ik kan zeggen,” begon de Ier zijn eerste reactie in zijn interview na de wedstrijd. “Ik ging naar buiten en het was de eerste keer in de hele week dat ik vlinders in mijn buik had. Maar ik gooide een paar oefendarts en ik hoorde mensen mijn naam zingen, dus ik was eigenlijk heel snel gesetteld en zodra het spel begon, was ik gewoon puur ontspannen.”
McGuirk, de eerste Ier ooit die de finale op Lakeside bereikte, heeft deze week constant indruk gemaakt. Hij haalde herhaaldelijk een gemiddelde van rond de 90 en heeft in het hele toernooi nog geen set verloren. “Het kan een eenzame plek zijn als je niet goed presteert, of goed speelt, of als je achter staat in de wedstrijd. Maar gelukkig kom ik steeds weer voor te staan”, schat hij in. “De sfeer was geweldig daar, het was de beste sfeer die ik ooit in mijn leven bij het darten heb meegemaakt. Iedereen zong mee en ik begon met ze mee te zingen en dat zorgde ervoor dat ze aan mijn kant stonden.”
Het is echter onwaarschijnlijk dat McGuirk in de finale van zondagavond kan profiteren van de steun van het publiek, want hij neemt het op tegen de geliefde 70-jarige Paul Lim, die zijn debuut maakte op het wereldkampioenschap in 1982, 13 jaar voordat McGuirk was geboren. “Om eerlijk te zijn duim ik zelfs voor hem,” lacht McGuirk. “Ik ga van elke minuut genieten.”
“Het is de finale die ik wil. Eerlijk gezegd is het de finale die iedereen wil. Iedereen wil ooit tegen Paul Lim spelen, vooral op het Lakeside podium waar hij de negendarter gooide. Ik hoop gewoon dat ik weer goed kan presteren”, besluit de Ierse ace. “De verwachting was om één wedstrijd te winnen, dat was het begin. Daarna ontspande ik me. Ik kan niet zeggen dat ik hier binnen zou komen en dit zou winnen, want dat stond absoluut niet op mijn radar. Ik dacht misschien een wedstrijd of twee als het meezat, maar ik heb gewoon vertrouwen opgebouwd en deze week is gewoon ongelooflijk voor me geweest.”
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.