Van 13 december 2019 tot en met 1 januari 2020 wordt de 27ste editie van het PDC WK Darts gespeeld in Alexandra Palace in Londen. Tot het 96-koppige deelnemersveld behoren elf Nederlandse deelnemers.

Dartsnieuws.com heeft een overzicht gemaakt met alle informatie over de PDC WK Darts 2020 die je nodig hebt om het toernooi optimaal te volgen.

Toernooischema

(1) Michael van Gerwen v Jelle Klaasen / Kevin Burness
(32) Ricky Evans v Mark McGeeney / Matt Campbell
(16) Jonny Clayton v Ryan Joyce / Jan Dekker
(17) Stephen Bunting v Arron Monk / Jose Justicia
(8) James Wade v Ritchie Edhouse / Boris Koltsov
(25) Steve Beaton v Kyle Anderson / Xiaochen Zong
(9) Ian White v Darius Labanauskas / Matthew Edgar
(24) Max Hopp v Gabriel Clemens / Benito van de Pas
(5) Gary Anderson v Brendan Dolan / Nitin Kumar
(28) Steve West v Ryan Searle / Robbie King
(12) Nathan Aspinall v Andy Boulton / Danny Baggish
(21) Krzysztof Ratajski v Jamie Hughes / Zoran Lerchbacher
(4) Michael Smith v Luke Woodhouse / Paul Lim
(29) Dimitri van den Bergh v Josh Payne / Diogo Portela
(13) Adrian Lewis v Cristo Reyes / Lourence Ilagan
(20) Darren Webster v Ryan Meikle / Yuki Yamada
(2) Rob Cross v Kim Huybrechts / Geert Nentjes
(31) Danny Noppert v Steve Lennon / Callan Rydz
(15) Joe Cullen v James Wilson / Nico Kurz
(18) Jermaine Wattimena v Luke Humphries / Devon Petersen
(7) Peter Wright v Rowby-John Rodriguez / Noel Malicdem
(26) Keegan Brown v Mickey Mansell / Seigo Asada
(10) Dave Chisnall v Vincent van der Voort / Keane Barry
(23) Jeffrey de Zwaan v Raymond van Barneveld / Darin Young
(6) Daryl Gurney v Justin Pipe / Benjamin Pratnemer
(27) Glen Durrant v Jose de Sousa / Damon Heta
(11) Mensur Suljovic v Ted Evetts / Fallon Sherrock
(22) Chris Dobey v Ron Meulenkamp / Ben Robb
(3) Gerwyn Price v William O’Connor / Marko Kantele
(30) John Henderson v James Richardson / Mikuru Suzuki
(14) Simon Whitlock v Harry Ward / Madars Razma
(19) Mervyn King v Ross Smith / Ciaran Teehan

Speelschema

Vrijdag 13 december (vanaf 20:00 uur)

Jelle Klaasen (96.02) 3-1 (92.41) Kevin Burness (R1 – 2-3, 3-1, 3-1, 3-1)
Kim Huybrechts (89.94) 3-2 (87.03) Geert Nentjes (R1 – 3-2, 2-3, 2-3, 3-1, 3-1)
Luke Humphries (90.91) 3-1 Devon Petersen (91.77) (R1 – 3-2, 2-3, 3-0, 3-2)
Michael van Gerwen (96.24) 3-1 (95.06) Jelle Klaasen (R2 – 2-3, 3-2, 3-1, 3-1)

Zaterdag 14 december
Middagsessie (vanaf 13:30 uur)

Darius Labanauskas (94.73) 3-0 (84.78) Matthew Edgar (R1 – 3-0, 3-0, 3-2)
Ryan Meikle (81.00) 1-3 (85.77) Yuki Yamada (R1 – 3-2, 2-3, 2-3, 1-3)
Luke Woodhouse (96.02) 3-0 (93.14) Paul Lim (R1 – 3-1, 3-1, 3-1)
Jermaine Wattimena (95.14) 2-3 (97.70) Luke Humphries (R2 – 3-0, 1-3, 3-1, 1-3, 5-6)

Avondsessie (vanaf 20:00 uur)

Mark McGeeney 3-1 Matt Campbell (R1 – 3-1, 3-1, 1-3, 3-2)
Jamie Hughes 2-3 Zoran Lerchbacher (R1 – 2-3, 3-1, 2-3, 3-2, 2-3)
Raymond van Barneveld 1-3 Darin Young (R1 – 1-3, 3-0, 2-3, 2-3)
Rob Cross 0-3 Kim Huybrechts (R2 – 1-3, 0-3, 1-3)

Zondag 15 december
Middagsessie (vanaf 13:30 uur)

Kyle Anderson (90.29) 3-2 (83.16) Xiaochen Zong (R1 – 2-3, 1-3, 3-1, 3-1, 3-1)
Ross Smith (87.67) 0-3 (90.06) Ciaran Teehan (R1 – 2-3, 2-3, 1-3)
Brendan Dolan (97.36) 3-0 (90.70) Nitin Kumar (R1 – 3-2, 3-1, 3-1)
Ian White (100.33) 1-3 (96.31) Darius Labanauskas (2-3, 3-0, 2-3, 1-3)

Avondsessie (vanaf 20:00 uur)

Arron Monk 0-3 Jose Justicia (R1 – 1-3, 2-3, 0-3)
Andy Boulton 3-2 Danny Baggish (R1 – 3-2, 2-3, 3-2, 2-3, 1-3)
James Richardson (85.78) 3-2 (84.91) Mikuru Suzuki (R1 – 3-2, 3-0, 2-3, 1-3, 3-2)
Michael Smith (95.69) 1-3 (97.81) Luke Woodhouse (R2 – 1-3, 1-3, 3-2, 2-3)

Maandag 16 december (vanaf 20:00 uur)

Steve Lennon (91.92) 2-3 (89.28) Callan Rydz (R1 – 3-0, 0-3, 0-3, 3-0, 2-3)
William O’Connor (88.23) 3-0 (83.91) Marko Kantele (R1 – 3-2, 3-1, 3-1)
Vincent van der Voort (95.79) 3-0 (91.72) Keane Barry (R1 – 3-2, 3-2 3-0)
Gary Anderson (93.77) 3-0 (90.96) Brendan Dolan (R2 – 3-0, 3-1, 3-0)

Dinsdag 17 december
Middagsessie (vanaf 13:30 uur)

Ryan Searle (85.12) 3-2 (80.50) Robbie King (R1 – 2-3, 3-1, 2-3, 3-1, 3-2)
Cristo Reyes (85.62) 3-2 (84.36) Lourence Ilagan (R1 – 2-3, 1-3, 3-2, 3-1, 3-0)
Rowby-John Rodriguez (81.34) 0-3 (85.07) Noel Malicdem (R1 – 1-3, 2-3, 0-3)
Krzysztof Ratajski (91.35) 3-1 (92.30) Zoran Lerchbacher (R2 – 2-3, 3-2, 3-2, 3-1)

Avondsessie (vanaf 20:00 uur)

Ritchie Edhouse (87.83) 3-1 (84.53) Boris Koltsov (R1 – 3-1, 3-1, 2-3, 3-2)
Jose De Sousa (90.01) 0–3 (93.89) Damon Heta (R1 – 2-3, 2-3, 2-3)
Ted Evetts (91.50) 2-3 (91.12) Fallon Sherrock (R1 – 3-1, 1-3, 3-2, 2-3, 1-3)
Jeffrey de Zwaan (93.47) 3-2 (90.59) Darin Young (R2 – 1-3, 3-0, 2-3, 3-2, 3-1)

Woensdag 18 december
Middagsessie (vanaf 13:30 uur)

Ron Meulenkamp (91.90) 3-0 (88.36) Ben Robb (R1 – 3-2, 3-0, 3-2)
Mickey Mansell (80.15) 0-3 (91.97) Seigo Asada (R1 – 2-3, 1-3, 0-3)
Harry Ward (84.04) 3-2 (83.12) Madars Razma (R1 – 3-0, 0-3, 0-3, 3-2, 3-0)
Stephen Bunting (93.49) 3-2 (91.87) Jose Justicia (R2 – 1-3, 3-1, 3-2, 1-3, 6-4)

Avondsessie (vanaf 20:00 uur)

James Wilson (89.89) 1-3 (95.67) Nico Kurz (R1 – 0-3, 1-3, 3-1, 0-3)
Josh Payne (96.49) 3-0 (90.46) Diogo Portela (R1 – 3-2, 3-0 3-0)
Gabriel Clemens (93.57) 2-3 (88.64) Benito van de Pas (R1 – 2-3, 3-0, 1-3, 3-1, 2-3)
James Wade (92.67) 3-0 (93.48) Ritchie Edhouse (R2 3-2, 3-1, 3-2)

Donderdag 19 december
Middagsessie (vanaf 13:30 uur)

Justin Pipe (92.26) 3-2 (87.45) Benjamin Pratnemer (R1 – 2-3, 3-1, 1-3, 3-2, 3-1)
Ryan Joyce (83.37) 2-3 (84.07) Jan Dekker (R1 – 1-3, 1-3, 3-1, 3-1, 2-3)
John Henderson (93.34) 3-0 (83.77) James Richardson (R2 – 3-2, 3-1, 3-0)
Steve Beaton (91.92) 3-1 (89.31) Kyle Anderson (R2 – 3-1, 2-3, 3-0, 3-2)

Avondsessie (vanaf 20:00 uur)
Tweede ronde

Chris Dobey (96.33) 3-2 (94.71) Ron Meulenkamp (3-1, 3-1, 0-3, 1-3, 4-2)
Danny Noppert (92.85) 3-2 (87.09) Callan Rydz (2-3, 3-2, 2-3, 3-0, 3-1)
Dave Chisnall (93.10) 3-1 (91.99) Vincent van der Voort (3-2, 3-1, 0-3, 3-1)
Gerwyn Price (90.98) 3-2 (93.22) William O’Connor (3-2, 1-3, 1-3, 3-2, 4-2)

Vrijdag 20 december
Middagsessie (vanaf 13:30 uur)

Darren Webster (91.28) 3-0 (82.34) Yuki Yamada (3-1, 3-0, 3-0)
Mervyn King (88.36) 3-2 (86.4) Ciaran Teehan (3-0, 3-1, 1-3, 2-3, 4-2)
Jonny Clayton (95.16) 3-0 (85.1) Jan Dekker (3-2, 3-1, 3-0)
Ricky Evans (95.46) 3-1 (87.10) Mark McGeeney (3-0, 3-0, 2-3, 3-0)

Avondsessie (vanaf 20:00 uur)

Nathan Aspinall (95.38) 3-1 (90.92) Danny Baggish (1-3, 3-0, 3-2, 3-2)
Joe Cullen (92.47) 1-3 (93.05) Nico Kurz (3-2, 2-3, 1-3, 2-3)
Max Hopp (90.03) 3-2 (84.73) Benito van de Pas (3-2, 1-3, 3-2, 1-3, 3-0)
Peter Wright (96.53) 3-2 (93.77) Noel Malicdem (3-0, 2-3, 3-1, 2-3, 6-5)

Zaterdag 21 december
Middagsessie (vanaf 13:30 uur)

Keegan Brown (90.99) 2-3 (91.96) Seigo Asada (3-0, 3-0, 1-3, 1-3, 2-4)
Simon Whitlock (93.87) 3-0 (84.74) Harry Ward (3-1, 3-0, 3-1)
Steve West (95.12) 0-3 (101.54) Ryan Searle (2-3, 2-3, 2-3)
Adrian Lewis (90.46) 3-2 (89.86) Cristo Reyes (2-3, 1-3, 3-1, 3-1, 5-3)

Avondsessie (vanaf 20:00 uur)

Daryl Gurney (96.02) 3-0 (90.41) Justin Pipe (3-1, 3-0, 3-1)
Glen Durrant (96.36) 3-0 (87.63) Damon Heta (3-0, 3-1, 3-2)
Mensur Suljovic (92.31) 1-3 (90.67) Fallon Sherrock (2-3, 3-2, 2-3, 2-3)
Dimitri Van den Bergh (103.81) 3-0 (97.52) Josh Payne (3-2, 3-0, 3-2)

Zondag 22 december
Derde ronde
Middagsessie (vanaf 13:30 uur)

Jonny Clayton (91.49) 0-4 (94.21) Stephen Bunting (0-3, 2-3, 1-3, 2-3)
Max Hopp (92.16) 2-4 (91.03) Darius Labanauskas (3-1, 1-3, 3-1, 1-3, 0-3, 2-3)
Nathan Aspinall (98.13) 4-3 (97.44) Krzysztof Ratajski (3-1, 2-3, 3-1, 3-2, 2-3, 2-3, 3-0)

Avondsessie (vanaf 20:00 uur)

James Wade v Steve Beaton
Kim Huybrechts v Danny Noppert
Michael van Gerwen v Ricky Evans

Maandag 23 december
Middagsessie (vanaf 13:30 uur)

Nico Kurz v Luke Humphries
Adrian Lewis v Darren Webster
Luke Woodhouse v Dimitri Van den Bergh

Avondsessie (vanaf 20:00 uur)

Dave Chisnall v Jeffrey de Zwaan
Gary Anderson v Ryan Searle
Peter Wright v Seigo Asada

Vrijdag 27 december
Middagsessie (vanaf 13:30 uur)

Simon Whitlock v Mervyn King
Fallon Sherrock v Chris Dobey
Daryl Gurney v Glen Durrant

Avondsessie (vanaf 20:00 uur)

Gerwyn Price v John Henderson

Vierde ronde (2x)

Zaterdag 28 december
Middagsessie (vanaf 13:30 uur)

Vierde ronde (3x)

Avondsessie (vanaf 20:00 uur)

Vierde ronde (3x)

Zondag 29 december
Middagsessie (vanaf 13:30 uur)

Kwartfinale (2x)

Avondsessie (vanaf 20:00 uur)

Kwartfinale (2x)

Maandag 30 december (vanaf 20:00 uur)

Halve finale

Woensdag 1 januari (vanaf 20:00 uur)

Finale

Verdeling prijzengeld

Resultaat Prijzengeld
(Totaal: £2,500,000)
Winnaar (1) £500.000
Verliezend finalist (1) £200.000
Halve finale (2) £100.000
Kwartfinale (4) £50.000
Achtste finales (8) £35.000
Derde ronde (16) £25.000
Tweede ronde (32) £15.000
Eerste ronde (32) £7500

Format

Eerste ronde: Best of 5 sets (geen verlenging mogelijk)
Tweede ronde: Best of 5 sets
Derde ronde: Best of 7 sets
Vierde ronde: Best of 7 sets
Kwartfinale: Best of 9 sets
Halve finale: Best of 11 sets
Finale: Best of 13 sets

*Een beslissende set moet met twee legs verschil gewonnen worden. De laatste set kent echter maximaal elf legs. Wanneer de stand van 5-5 is bereikt in deze set, gooien beide spelers op de bullseye om te bepalen wie de laatste leg mag beginnen. 

TV-uitzendschema

Vrijdag 13 december

20:00 uur – 23:59 uur | Eerste & tweede ronde

Zaterdag 14 december

13:30 uur – 17:30 uur | Eerste & tweede ronde
20:00 uur – 23:59 uur | Eerste & tweede ronde

Zondag 15 december

13:30 uur – 17:30 uur | Eerste & tweede ronde
20:00 uur – 23:59 uur | Eerste & tweede ronde

Maandag 16 december

20:00 uur – 23:59 uur | Eerste & tweede ronde

Dinsdag 17 december

13:30 uur – 17:30 uur | Eerste & tweede ronde
20:00 uur – 23:59 uur | Eerste & tweede ronde

Woensdag 18 december

13:30 uur – 17:30 uur | Eerste & tweede ronde
20:00 uur – 23:59 uur | Eerste & tweede ronde

Donderdag 19 december

13:30 uur – 17:30 uur | Eerste & tweede ronde
20:00 uur – 23:59 uur | Tweede ronde

Vrijdag 20 december

13:30 uur – 17:30 uur | Tweede ronde
20:00 uur – 23:59 uur | Tweede ronde

Zaterdag 21 december

13:30 uur – 17:30 uur | Tweede ronde
20:00 uur – 23:59 uur | Tweede ronde

Zondag 22 december

13:30 uur – 17:30 uur | Derde ronde
20:00 uur – 23:59 uur | Derde ronde

Maandag 23 december

13:30 uur – 17:30 uur | Derde ronde
20:00 uur – 23:59 uur | Derde ronde

Vrijdag 27 december

13:30 uur – 17:30 uur | Derde ronde
20:00 uur – 23:59 uur | Derde & vierde ronde

Zaterdag 28 december

13:30 uur – 17:30 uur | Vierde ronde
20:00 uur – 23:59 uur | Vierde ronde

Zondag 29 december

13:30 uur – 17:30 uur | Kwartfinales
20:00 uur – 23:59 uur | Kwartfinales

Maandag 30 december

20:00 uur – 23:59 uur | Halve finales

Woensdag 1 januari

19:00 uur – 22:30 uur | Finale

Live-scores

Ben je niet in staat om de wedstrijden live te kijken? Via het scorecenter van DartsNews kan je alle tussenstanden live volgen.

Erelijst

1994 Dennis Priestley
1995 Phil Taylor
1996 Phil Taylor
1997 Phil Taylor
1998 Phil Taylor
1999 Phil Taylor
2000 Phil Taylor
2001 Phil Taylor
2002 Phil Taylor
2003 John Part
2004 Phil Taylor
2005 Phil Taylor
2006 Phil Taylor
2007 Raymond van Barneveld
2008 John Part
2009 Phil Taylor
2010 Phil Taylor
2011 Adrian Lewis
2012 Adrian Lewis
2013 Phil Taylor
2014 Michael van Gerwen
2015 Gary Anderson
2016 Gary Anderson
2017 Michael van Gerwen
2018 Rob Cross
2019 Michael van Gerwen

Lawrence Lustig/PDC

Foto: Lawrence Lustig/PDC

Tags: , , ,

Author: Pieter Verbeek