De eindzege bij het zestiende toernooi van de PDC Women's Series 2024 is naar Beau Greaves gegaan. De 20-jarige Engelse wist het toernooi te winnen door Noa-Lynn van Leuven in de finale te verslaan.
Greaves nam daarmee revanche op de Nederlandse, want Van Leuven had eerder op de dag het vijftiende toernooi van de PDC Women's Series gewonnen door in de finale af te rekenen met 'Beau 'n' Arrow'.
De tweevoudig wereldkampioene bij de dames haalde de finale door te winnen van Talita Biagetti (4-0), Rose Mort (4-0), Robyn Byrne (4-0), Paige Pauling (5-2) en Kim Holden (5-3). Aan de andere kant van het bracket bereikte Van Leuven de finale na overwinningen op Lorraine Hyde (4-1), Fiona Roberts (4-0), Kirsty Hutchinson (4-0), Denise Cassidy (4-0), Gemma Hayter (5-4) en Lorraine Winstanley (5-4).
In een hoogstaande finale nam Greaves een 3-1 voorsprong via onder meer een 15-darter. Daarna kwam Van Leuven met een 99 finish en een 16-darter terug tot 3-3. De voorsprong ging daarna toch weer naar Greaves, die een 72 finish gooide. Van Leuven miste daarna de kans om een beslissende leg af te dwingen, waarna Greaves de titel binnen wist te halen met een 16-darter.
Hoeveel prijzengeld is er te verdienen op de PDC Women's Series?
Indien er minstens 128 speelsters meedoen, dan vallen de deelneemsters op de PDC Women's Series vanaf de laatste 64 in de prijzen, met vijftig pond voor het behalen van deze ronde. Bij minder dan 128 deelneemsters gaat de teller pas lopen vanaf de laatste 32. In dat geval incasseren ze wel al honderd pond.
Dit bedrag loopt uiteindelijk steeds verder op. Een finaleplek levert al sowieso 1000 pond op. De winnares van het toernooi krijgt 2000 pond aan prijzengeld. De nummer één van de eindranking mag meedoen aan de Grand Slam of Darts en het WK Darts, terwijl de nummer twee ook mag meedoen in Alexandra Palace.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
IT’S GOLD FOR GREAVES! 🏆
Beau Greaves gets the better of Noa-Lynn van Leuven on this occasion, running out a 5-3 winner in Event 16!
The Doncaster darter picks up her second title this weekend, pushing her PDC Women’s Series title tally up to a record-extending 25!