Christian Kist heeft zich dinsdagmiddag bij de laatste acht van Players Championship 22 geschaard. De voormalig Lakeside-kampioen won in de vierde ronde van het toernooi in Leicester met 6-5 van Martin Lukeman.
De eerste zeven legs van de wedstrijd gingen allemaal met de darts mee. In de achtste leg verzuimde Lukeman in vijf beurten uit te zijn, waarna Kist hem met een 15-darter brak voor een 5-3 voorsprong. Lukeman knokte zich vervolgens terug tot 5-5, alvorens Kist in de leg-decider alsnog toesloeg met een 16-darter. Bij de laatste acht komt Kist tegenover Stephen Bunting te staan. 'The Bullet' was met 6-1 te sterk voor Jamie Atkins dankzij een imposant gemiddelde van 107.85.
Danny Noppert slaagde er niet in om zich te plaatsen voor de kwartfinales van het 22ste Players Championship-toernooi van het seizoen. De darter uit Joure stond 5-3 voor tegen zijn Engelse opponent, maar verloor uiteindelijk toch nog met 5-6. Madars Razma wordt de volgende tegenstander van Scutt, nadat Razma afrekende met Rob Cross (6-2).
Gary Anderson maakte een einde aan het toernooi van Mike de Decker. 'The Flying Scotsman' kwam wat traag uit de startblokken, maar was na een vroege 0-2 achterstand ontketend. Anderson won uiteindelijk met 6-3 en krikte zijn gemiddelde zelfs op van 91 naar een indrukwekkende 109.30. Anderson kruist in de kwartfinales de degens met Jonny Clayton, die met 6-3 aan het langste eind trok tegen Alan Soutar.
De resterende kwartfinale gaat tussen Callan Rydz en James Wade. Rydz was met 6-4 te sterk voor Callan Rydz, terwijl Wade na zijn zege op Martin Schindler opnieuw een Duitser uitschakelde. 'The Machine' schoof Gabriel Clemens met 6-3 aan de kant.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
AMAZING FROM ANDERSON!
Gary Anderson advances to the quarter-finals beating Mike De Decker 6-3, averaging a staggering 109.3 to book himself a tie with Jonny Clayton!
📺 bit.ly/PDCTVLive | #PC22