
Michael van Gerwen en Rob Cross staan donderdagavond tegenover elkaar tijdens de eerste speelronde van de Premier League Darts 2018. Het wordt hun eerste officiële krachtmeting sinds de halve finale op het WK Darts.
Die ontmoeting werd na een thriller met 6-5 gewonnen door Cross, waarna 'Voltage' in de finale veel te sterk was voor Phil Taylor (7-2). De 27-jarige Engelsman mag zich nu opmaken voor zijn debuut in de beste dartscompetitie ter wereld.
In aanloop naar hun ontmoeting in Dublin, erkent de regerend wereldkampioen dat hij graag tegen 'Mighty Mike' speelt. De partijen tussen hem en Van Gerwen staan volgens Cross garant voor spektakel.
''We spelen altijd goede wedstrijden en hebben geen angst voor elkaar'', vertelt over de rivaliteit met de Nederlandse nummer één van de wereldranglijst. ''Ik geniet van onze partijen.''
''De halve finale op het WK was briljant. Maar daar moet ik nu niet meer mee bezig zijn, ik moet vooruit kijken. Ik ben weliswaar de wereldkampioen nu, maar dat moet je vergeten als je ook andere trofeeën wilt winnen.''
Doe mee aan het Premier League Darts Spel 2018. Maak voor maar 5 euro kans op een 1e prijs van 88 euro en een minimale prijzenpot van 500 euro!

Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Als je van dit artikel de lead maakt, zorg dan wel dat de headline up-to-date is.gamberetti02-11-2026
- Openhartiggamberetti02-11-2026
- Inderdaad... BramBramBram.... hoe krijg je het verzonnen over overgetypt.... (Ik was bij de kop met de uiteenzetting van doelen voor 2026 al afgehaakt ) 🙃gamberetti02-11-2026
- - maar brak echt door met zijn zege op de Winmau Masters. Daarmee maakte hij een flinke sprong op de ranglijst. - De Masters was toen toch helemaal niet gerankt?Cockeledokes02-11-2026
- 2 november ....mooie tijd.. ik ga ook maar eens mijn doelen voor 2026 uiteenzettengamberetti02-11-2026
- Niet op reageren. Palco wil gewoon niet dat MvG meedoet. Is zijn grootste hater op dit forum lol.
Smith36001-11-2026 - Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026






