Na Raymond van Barneveld en Gian van Veen is ook Danny Noppert niet voorbij de eerste ronde op de World Grand Prix gekomen. 'The Freeze' verloor na een beslissende leg van Gerwyn Price.
Het was al de derde keer dat Noppert en Price elkaar tegenkwamen in de eerste ronde van dit toernooi. Ook de vorige twee ontmoetingen - in 2018 en 2023 - werden gewonnen door 'The Iceman'.
In de eerste set ging Noppert vrij slordig met zijn kansen op de dubbels om. Nadat Noppert met een 13-darter de eerste leg had gewonnen, miste hij zowel in de tweede als derde leg kansen. In leg drie waren er zelfs zes missers op de dubbels van de Nederlander. Het resultaat was dat de set met 3-1 naar Price ging.
Price leek vervolgens op een straight sets overwinning af te koersen, want hij kwam op een 2-0 voorsprong in set twee. De Welshman was daarna echter drie keer niet in vijf beurten uit. Met een 126 finish en een 17-darter kwam Noppert terug tot 2-2, waarna Noppert de set pakte met een fraaie 84 finish terwijl Price op dubbel 10 stond te wachten.
Het momentum lag volledig bij Noppert, die daarna 2-0 voor wist te komen in de beslissende set. In de derde leg kreeg 'The Freeze' een matchdart, maar tops werd gemist. Een dure misser, want met een 86 finish en een 88 check-out kwam Price terug tot 2-2.
Noppert mocht daarna de laatste leg beginnen, maar had liefst zes pijlen nodig om de leg te openen. Price was echter met zijn eerste pijl al weg en trok de overwinning met een 13-darter naar zich toe.
Op donderdag gaat Price het in de tweede ronde van de World Grand Prix opnemen tegen James Wade. 'The Machine' wist met 2-1 in sets te winnen van tweevoudig wereldkampioen Peter Wright.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
PRICE BATTLES BACK!
What a topsy-turvy match!
Gerwyn Price battles back from the brink in set three to edge out Danny Noppert and begin his bid for a second World Grand Prix crown!
📺 bit.ly/WGP24Live#WGPDarts | R1