Deelnemersveld International Darts Open 2025: Geen Littler, Van Gerwen, Humphries en Price doen wel mee in Riesa

PDC
dinsdag, 01 april 2025 om 11:15
luke humphries michael van gerwen

Van vrijdag 4 april tot en met zondag 6 april vindt de tiende editie van de International Darts Open plaats in de SACHSENarena in Riesa. Luke Littler is er niet bij, en ook Gary Anderson heeft zich niet afgemeld, maar er zijn nog genoeg andere toppers wel aanwezig tijdens het derde Euro Tour-toernooi van het seizoen.

Het deelnemersveld wordt aangevoerd door nummer één van de wereld Luke Humphries. 'Cool Hand Luke' krijgt concurrentie van onder meer Michael van Gerwen, Rob Cross én Gerwyn Price. Laatstgenoemde haalde bij vijf van de laatste zes edities de finale en wist het toernooi al vier keer te winnen. Naast Van Gerwen behoren ook Danny Noppert en de Belg Dimitri van den Bergh tot de top-16 geplaatste spelers. Zij stromen het toernooi vanaf de tweede ronde in.
Volg de International Darts Open 2025 ook via onze live-scores!

De zestien spelers die een uitnodiging hebben gekregen op basis van hun Pro Tour-ranking starten wel vanaf de eerste ronde. Dit geldt voor onder meer Gian van Veen, Raymond van Barneveld, Wessel Nijman, Jermaine Wattimena en Dirk van Duijvenbode. Ook Mike de Decker en bekende spelers Ryan Searle, Cameron Menzies, Michael Smith en Joe Cullen hadden zich automatisch gekwalificeerd voor de International Darts Open 2025.

Via het Tour Card-kwalificatietoernooi wist Mario Vandenbogaerde zich te plaatsen, evenals onder meer Krzysztof Ratajski, Niko Springer, Thibault Tricole, William O'Connor en Matt Campbell. Het deelnemersveld wordt compleet gemaakt met de vier Host Nation Qualifiers en de winnaars van de kwalificatietoernooien in de Nordic & Baltic-regio en Oost-Europa.

In 2015 werd Michael Smith de eerste winnaar van dit evenement, terwijl Mensur Suljovic (2016) en Peter Wright (2017) de daaropvolgende edities wonnen. Daarna brak het Gerwyn Price-tijdperk aan, waarin de Welshman in 2018, 2019, 2022 en 2023 de beste was. Tussendoor pakte Joe Cullen de titel in 2020. In 2021 ging het toernooi niet door vanwege de coronapandemie. In 2024 kroonde Martin Schindler zich verrassend tot winnaar van de International Darts Open in Riesa. De Duitser won zijn allereerste Euro Tour-titel door in de finale met 8-5 te winnen van Price.

Deelnemersveld International Darts Open (ET3)

Top-16 geplaatste spelers

1. Luke Humphries

2. Michael van Gerwen

3. Rob Cross

4. Stephen Bunting

5. Jonny Clayton

6. Dave Chisnall

7. Gerwyn Price

8. Damon Heta

9. Chris Dobey

10. Nathan Aspinall

11. Peter Wright

12. Danny Noppert

13. James Wade

14. Dimitri Van den Bergh

15. Josh Rock

16. Ross Smith

Pro Tour Qualifiers

Martin Schindler

Ryan Searle

Daryl Gurney

Gian van Veen

Raymond van Barneveld

Mike De Decker

Wessel Nijman

Ritchie Edhouse

Cameron Menzies

Michael Smith

Jermaine Wattimena

Joe Cullen

Dirk van Duijvenbode

Luke Woodhouse

Andrew Gilding

Ricardo Pietreczko

Tour Card Qualifier

Mario Vandenbogaerde

Krzysztof Ratajski

Radek Szagański

Karel Sedláček

William O'Connor

Niko Springer

Thibault Tricole

Robert Owen

Matt Campbell

Thomas Lovely

Host Nation Qualifier

Kevin Knopf

Daniel Klose

Paul Goyer

Patrick Klingelhöfer

Nordic & Baltic Qualifier

Darius Labanauskas

East European Qualifier

Petr Křivka

Claps 0bezoekers 0
Plaats reactie

Net Binnen

Meest Gelezen