Dragutin Horvat heeft vrijdagavond de eindzege gegrepen in de PDC Europe Super League. Hierdoor mag hij in december meedoen aan het WK Darts in Alexandra Palace.
Vrijdag was de finaledag van de Duitse dartscompetitie, met achtereenvolgens de kwartfinales, halve finales en finale. Horvat kwam de eerste twee wedstrijden door via zeges op Nico Kurz (6-2) en Lukas Wenig (7-5).
In de finale kwam hij tegenover Pascal Rupprecht te staan, die debuteerde in de PDC Europe Super League. De finale ging al snel de kant op van Horvat, die vijf van de eerste zes legs won. Uiteindelijk ging de winst met 8-3 naar Horvat.
Voor Horvat wordt het zijn tweede deelname op het WK Darts. De 47-jarige Duitser deed eerder mee aan de editie van 2017. Toen verloor hij kansloos met 3-0 in sets van Simon Whitlock in de eerste ronde.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
HORVAT HEADING TO ALLY PALLY!
What a night for Dragutin Horvat! 🙌
The 47-year-old celebrates his second Hylo PDC Europe Super League title to confirm his Alexandra Palace return, seven years after making his debut!