Gerwyn Price heeft zich na zijn uitschakeling op de International Darts Open in Riesa uitgesproken over een gevoel van lichte oververmoeidheid. De Welshman gaf via sociale media aan “blij te zijn dat hij naar huis kon”, maar benadrukte tegelijkertijd dat hij positief blijft over zijn spel.
Price verloor in een zinderende partij van Nathan Aspinall, die met vier legs op rij van een 5-2 achterstand terugkwam en het duel besliste met een spectaculaire 121-finish op de bull. Daarmee plaatste 'The Asp' zich voor de kwartfinales van zondagavond.
Voorafgaand aan het toernooi in Riesa waren er al twijfels over Price’ fysieke gesteldheid. De voormalig wereldkampioen moest zich vorige week nog afmelden voor een demonstratietoernooi, maar herstelde snel en pakte afgelopen maandag nog de titel bij een Players Championship.
Ook bereikte hij donderdag de finale van de Premier League in Berlijn, ondanks dat hij zichtbaar niet helemaal fit oogde. Na zijn nederlaag in Riesa bleef Price realistisch maar positief.
“Baalt dat ik vandaag verloren heb, maar ik ben ook blij dat ik op weg naar huis ben. Te veel darts op dit moment,” schreef hij op zijn Instagram Stories. “Speel wel echt goed'', zo sloot hij af.
Price is niet de enige speler die de druk van het overvolle dartsseizoen begint te voelen. Luke Humphries, de huidige wereldkampioen, sprak zich dit weekend eveneens uit over de mentale belasting van het huidige speelschema met ProTour-, Premier League- en European Tour-verplichtingen. In de eerste maanden van het seizoen speelde Humphries al meer dan vijftig wedstrijden.
“Als ik op het podium sta, voel ik me emotieloos,” zei Humphries. “Het lijkt alsof ik hier moet zijn in plaats van dat ik hier wil zijn. Het is gewoon te veel darts. Ik denk dat ik een pauze nodig heb. Het is niet goed voor mijn mentale gezondheid.”
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.