Hoogste gemiddelde voor Kai Gotthardt op Finalefase Europese PDC Q-School Dag 2, Maik Kuivenhoven op plaats 2

PDC
zaterdag, 11 januari 2025 om 11:00
maik kuivenhoven 1

Op de Europese PDC Q-School werd vrijdag de tweede dag van de Finalefase afgewerkt. Het toernooi werd gewonnen door Kai Gotthardt, die in een volledig Duitse finale zijn landgenoot Steven Noster met 6-5 versloeg. Gotthardt verovert zo een PDC Tour Card voor de komende twee jaar.

Ook het hoogste gemiddelde van de dag kwam op naam te staan van Gotthardt. Bij de laatste 32 was hij met 6-0 te sterk voor de Nederlander Jamai van den Herik en haalde daarbij een gemiddelde van 108.65.

Het tweede hoogste gemiddelde was voor Maik Kuivenhoven. De 36-jarige Nederlander, die begin dit jaar zijn Tour Card verloor en die op Q-School meteen hoopt te heroveren, versloeg in de tweede ronde Damian Mol met 6-1. Kuivenhoven strandde uiteindelijk in de kwartfinales na een 6-5 nederlaag tegen Dominik Gruelich. Kuivenhoven staat er overigens wel goed voor met een voorlopige vijfde plaats in de Q-School Order of Merit. Na afloop van de Europese Q-School krijgt de top twaalf van de Order of Merit ook nog een Tour Card.

Jeffrey de Zwaan strandde op de vier plaats van hoogste gemiddelden op dag 2
Jeffrey de Zwaan strandde op de vier plaats van hoogste gemiddelden op dag 2

De top drie wordt vervolledigd door nog een Nederlander. Davy Proosten versloeg bij de laatste 16 Jeffrey de Zwaan met 6-0 en haalde daarbij een gemiddelde van 99.10. Proosten verloor uiteindelijk een ronde later met 6-1 van Gotthardt.

Q-School gaat vandaag verder met dag 3 van de Finalefase. Voor de winnaar van het toernooi ligt er opnieuw een PDC Tour Card voor de komende twee jaar klaar. Daarnaast kunnen er ook goede zaken gedaan worden voor de Order of Merit.

Claps 0bezoekers 0

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties