Marvin van Velzen veroverde begin dit jaar voor het eerst in zijn carrière een PDC Tour Card. Vincent van der Voort raakte met de 24-jarige Nederlander aan de praat op het Players Championship in Hildesheim en vertelde daarover in de podcast 'Darts Draait Door'.
Van der Voort was afgelopen zondag en maandag aanwezig in Hildesheim, waar hij een kijkje ging nemen op de Challenge Tour (zondag) en het Players Championship (maandag). Op het zevende Players Championship van het jaar zag hij Van Velzen in de eerste ronde met 6-0 winnen van voormalig wereldkampioen Michael Smith. Na ook nog een zege tegen Jose de Sousa verloor hij uiteindelijk bij de laatste 32 van de latere winnaar Gary Anderson.
"Ik heb een tijdje met hem zitten praten, echt een topgozer", zegt Van der Voort. "Ik vind het ook mooi hoe hij erin staat. Hij is er niet om te leren, maar wil meteen presteren. Hij legt de lat niet eens heel hoog voor zichzelf, maar hij komt om mee te doen. Dat doet hij goed."
Martin van Velzen in actie op het Dutch Darts Championship 2024
De Kubus
Met 'De Kubus' heeft Van Velzen een zeer bijzondere bijnaam, die hij gekregen heeft van zijn broertje. "Ik heb hem gezegd dat hij dat op zijn shirt en zijn flights moet zetten en weet ik het wat", lacht Van der Voort. "Daar was hij niet zo heel enthousiast over. Van die bijnaam komt hij echt nooit meer af."
Wat Van der Voort ook opgevallen was bij Van Velzen, was het feit dat hij tijdens het vloertoernoo op z'n 'gympies' rondliep. "Hij had twee verschillende zwarte schoenen bij zich", grinnikt Van der Voort. "De Kubus is ook niet heel goed in koffers inpakken."
Gisteren liep het overigens minder goed af voor Van Velzen, hij moest meteen gaan zitten na een 6-3 nederlaag in de openingsronde tegen Carl Sneyd.
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.