"Ik snap waarom mensen geïrriteerd zijn, maar dat gebeurt elk jaar" - Luke Humphries over de kritiek op het deelnemersveld van de Premier League Darts
PDCDe selectie voor de Premier League Darts deed dit jaar behoorlijk wat stof opwaaien. Vooral de keuze voor Nathan Aspinall en in mindere mate Chris Dobey deed de nodige wenkbrauwen fronsen.
Ook de huidige nummer één van de wereld, Luke Humphries, had de selectie met argusogen gevolgd. “Om egoïstische redenen was ik er blij mee, want ik kan het heel goed vinden met Nathan Aspinall en Chris Dobey, dus ik was blij dat zij meededen", vertelde hij aan Express Sport. “Maar het is een moeilijk scenario omdat ik denk dat niemand in 2024, behalve Luke Littler, Michael van Gerwen en ik hun selectie echt op basis van prestaties verdiend hebben."
"Ik snap waarom mensen geïrriteerd zijn, maar dat gebeurt elk jaar. Ik was twee jaar geleden geïrriteerd en ik weet dat Joe Cullen en Danny Noppert geïrriteerd waren in 2023. En vorig jaar weet ik dat er meer spelers boos waren dat ze niet geselecteerd waren. Dus het is elke keer hetzelfde en je kunt het niet iedereen naar de zin maken.”
Lees ook

Luke Humphries is de huidige nummer één van de wereld
Klein deelnemersveld
Er is slechts plaats voor acht spelers in de Premier League Darts. “Het is een klein deelnemersveld en het is moeilijk om een keuze te maken uit een grote hoeveelheid talent. Ik denk dat de jongens die niet gekozen zijn mij als inspiratie moeten gebruiken voor het jaar dat ik niet geselecteerd werd. Ik heb toen een van de beste jaren van mijn leven gehad. Als ze zich daardoor kunnen laten inspireren, kunnen ze er in 2026 wel bij zijn.”
Humphries verloor vorig jaar in de finale van de Premier League Darts met 11-7 van Luke Littler. "Dat is het doel voor mij dit jaar, winnen", zegt hij. “De Premier League Darts heeft een geweldig deelnemersveld en veel ervaring, dus het is zeker iets waar ik me op richt, samen met de World Matchplay en het WK Darts."
Draw Bracket & Order of Play 🔢
— PDC Darts (@OfficialPDC) January 15, 2025
The 2025 Bahrain Darts Masters draw bracket and Order of Play...
Who will be walking away with the Palm Tree on Friday? 🌴 pic.twitter.com/wMuKVdSnxk

Bram CoenenDartsjournalist
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Inderdaad... BramBramBram.... hoe krijg je het verzonnen over overgetypt.... (Ik was bij de kop met de uiteenzetting van doelen voor 2026 al afgehaakt ) 🙃gamberetti02-11-2026
- - maar brak echt door met zijn zege op de Winmau Masters. Daarmee maakte hij een flinke sprong op de ranglijst. - De Masters was toen toch helemaal niet gerankt?Cockeledokes02-11-2026
- 2 november ....mooie tijd.. ik ga ook maar eens mijn doelen voor 2026 uiteenzettengamberetti02-11-2026
- Niet op reageren. Palco wil gewoon niet dat MvG meedoet. Is zijn grootste hater op dit forum lol.
Smith36001-11-2026 - Edgar: "Er is momenteel een groot publiek dat Mitchell Lawrie tegen Luke Littler wil zien spelen. ... Dat we die confrontatie niet hebben gekregen, vond ik een van de teleurstellingen van de avond." Bij een "wedstrijd" over één leg kun je toch niet van een confrontatie spreken...Het is er wel één, maar wel een nietszeggende...167-167-16701-11-2026
- Allemaal pure jaloezie, zal haar wat verrotten met dat geld op haar bankrekening. Toekomst van haar en kids is veiliggesteld.
Dartbuikjexxxl01-11-2026 - Waarom trek je het in het belachelijke? Van Gerwen is 37 jaar en nog prof en dan kom jij met Zoetemelk en Jos Verstappen aan. En dan vergeet je nog dat de PL een INVITATIEtoernooi is, waar enorm veel geld in omgaat en waar nog steeds veel mensen voor Van Gerwen een kaartje kopen.167-167-16701-11-2026
- Leuk om iets over een Nederlander te lezen en dat was natuurlijke een knappe prestatie in Maastricht. Gratis tip van TinyShrimp.... laat dit vaker terugkomen....gamberetti01-11-2026
- Te veel tekst om doorheen te scrollen, laat staan te lezen.gamberetti01-11-2026
- Nee klopt. Maar als je opschrijft voor Lowe snapt hij het wel😅Palco01-11-2026





