"Ik weet wat ik kan, maar wil mezelf niet teveel druk opleggen" - Jeffrey de Zwaan keert na jaartje afwezigheid terug op de Pro Tour
PDC
Op de slotdag van de Europese Q-School viel er succes te noteren voor Jeffrey de Zwaan. De 29-jarige Nederlander, voormalig halve finalist op de World Matchplay, kroonde zich tot één van de twee dagwinnaars en veroverde zo zijn PDC Tour Card voor (minstens) de komende twee jaar.
Zo keert De Zwaan na een jaartje afwezigheid dus terug op de Pro Tour. Het is al de vierde keer in zijn carrière dat hij op Q-School een PDC Tour Card weet te veroveren. "Het was niet makkelijk, ik heb een zware week achter de rug, maar dit voelt geweldig", opent hij.
Voorsprong uit handen gegeven
"De eerste fase kwam ik vrij vlot door en ook de eerste dag van de finalefase liep het heel goed. Ik bereikte de finale en daarin gaf ik een 5-1 voorsprong alsnog uit handen, dat was toch even stevig balen. De twee volgende dagen verliepen veel minder goed en zo moest ik op de slotdag alsnog stevig aan de bak."
Op de slotdag zagen we echter een ouderwets sterke De Zwaan in actie. "Ik heb inderdaad heel goed gespeeld. Ik ben tevreden dat ik de dag wist te winnen en niet moest rekenen op de Q-School Order of Merit", aldus 'The Black Cobra'.
Lees ook
De Zwaan bereikte in het verleden al eens de kwartfinales van de World Grand Prix en de halve finales van de World Matchplay. Toch weigert hij al te grote ambities uit te spreken. "Ik wil mezelf niet teveel druk opleggen. Ik weet tot wat ik in staat ben, maar bekijk het gewoon wedstrijd per wedstrijd en dan zie ik wel waar ik uitkom."
"Ik vind het alleszins geweldig om terug te zijn op de Pro Tour en kijk er enorm naar uit om het weer wekelijks op te nemen tegen de beste spelers ter wereld", besluit De Zwaan.

Bram CoenenDartsjournalist
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.
Claps 1bezoekers 1
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Blijft toch een vorm van de dag spel....en een gelukje bij de loting.. die kwalificatie toernooien....Jrob107-11-2026
- Dat vertrouwen heeft hij zelf ook maar af en toe. In dit artikel voor een deel (schoenen...) wel, maar ook een deel (anderen gooien alles tegen mij...) weer niet...167-167-16707-11-2026
- Ben nu al bang dat hij straks in de studio komt uitleggen wat anderen verkeerd doen ...Mart15207-11-2026
- Haha ... Hij heeft het wiel wéér uitgevonden. Op andere schoenen opeens presteren ... hoe verzint hij hetMart15207-11-2026
- Hoeveel is er te verdelen, ondanks dat het geen rankingtoernooi is ?captainchaos06-11-2026
- Hmmm Kuivenhoven weer 64ste op de Post WC Oom...gamberetti06-11-2026
- Ach ja zolang hijzelf erin gelooft is het prima toch 👍👍ikzelf heb d’r weinig vertrouwen in dat het nog goed komt met hem in het prof circuitDoubletrouble06-11-2026
- RvB: "Het blijft zo dat mensen opeens wedstrijden gaan winnen als ze mijn kop zien" Nee, zijn kop (innerlijk) zorgt ervoor dat hij de wedstrijden vaak bij voorbaat, of na een paar legs, al verloren heeft. En na zoveel jaar nog steeds het gevoel hebben dat anderen tegen hém alles gooien en tegen anderen gooien ze helemaal niks meer. Onzin! En dat hij nu het verhaal over zijn schoenen weer in de publiciteit gooit...Hij leert het nooit. Hoe vaak hebben we hem in het verleden al niet gehoord? Hou dat toch voor je! Ik hou mijn hart vast als hij straks een keer op blote voeten gaat oefenen en het blijkt een keer goed te vallen...Zijn schoenen verplicht bij de PDC...? 😉167-167-16706-11-2026
- Jeetje wat wordt er matig/ slecht gegooidgamberetti06-11-2026
- Tja commercieel gezien misschien wel ja......maar qua vorm echt niet....dartbuik....Jrob106-11-2026





