Michael van Gerwen en
Raymond van Barneveld staan maandagavond tegenover elkaar in de eerste ronde van de
World Matchplay 2025. Op papier belooft deze Nederlandse clash een ware thriller te worden.
'Mighty Mike' weet wat hem te doen staat. De drievoudig winnaar van de World Matchplay beseft dat hij iets moet laten zien, en dat begint met een beladen wedstrijd tegen landgenoot en oude rivaal Raymond van Barneveld in Blackpool. "Het is tijd om karakter te tonen", aldus de Brabander.
Na een teleurstellende Premier League-campagne, waarin hij voor het eerst sinds 2014 de play-offs miste, zoekt Van Gerwen naar ritme en vorm. En dat terwijl het jaar nog sterk begon met een finaleplek op het WK.
In april volgde een opsteker met winst op de German Darts Grand Prix, al werd die titel overschaduwd door een merkwaardige nekblessure eerder die maand én een persoonlijk moeilijke periode: in mei maakte Van Gerwen bekend dat hij en zijn langdurige partner Daphne Govers uit elkaar zijn gegaan.
Sindsdien lijkt de voormalig nummer één van de wereld op zoek naar zichzelf. In juni keerde hij terug op het podium tijdens de US Darts Masters, waar hij strandde in de kwartfinales tegen Gerwyn Price. Op de Poland Darts Masters ging het eerder deze maand echter opnieuw mis in diezelfde ronde, ditmaal tegen Rob Cross.
Toch klinkt er hoop in aanloop naar zijn partij tegen Van Barneveld. "Ik heb afgelopen week vrij veel getraind", zegt 'MVG'. "Thuis was het een drukke periode, dus ik moest wat dingen combineren en schuiven. Maar nu voel ik me goed, en dat is het belangrijkste. Ik wil gewoon spelen. Dát is het begin van succes."
In Blackpool verschijnt de 36-jarige Nederlander niet alleen met hernieuwde motivatie, maar ook met een nieuw uiterlijk: de iconische felgroene shirtjes hebben plaatsgemaakt voor een strak zwart design, waar hij eerder mee debuteerde tijdens het Amerikaanse toernooi. "Die groene deed het gewoon niet meer voor me", gaf hij eerder aan.
Van Gerwen, die in 2015, 2016 en 2022 de World Matchplay won, wil zich weer richten op sportief succes, maar benadrukt ook het belang van welzijn naast de oche. "Ik wil goed voor mezelf zorgen. Maar het zou natuurlijk fantastisch zijn om deze week weer eens een echte reeks neer te zetten."
"Ik heb de laatste tijd niet veel toernooien gespeeld", vervolgt hij. "Op training gaat het goed, maar dat zegt weinig. Ik wil weten waar ik echt sta. Ik ben eerder in topvorm geweest, maar nu is het aan mij om karakter te tonen. Hoe kom ik weer terug? Maar dit is geen sprint, het is een marathon. Dat weten we allemaal."
De clash met Van Barneveld brengt altijd iets extra’s teweeg. De twee beste darters die Nederland ooit heeft voortgebracht, stonden al tientallen keren tegenover elkaar. Sinds januari 2024, toen Van Gerwen ternauwernood met 6-5 won, kruisten hun paden elkaar echter niet meer. 'Barney' wist slechts twee van de laatste twaalf onderlinge duels te winnen.
"Raymond zit al heel lang in het circuit. We weten allemaal wat hij kan", zegt Van Gerwen. "Maar je moet vooral naar jezelf kijken. Je moet zélf zorgen dat je het verschil maakt, dat je wint. Dit is een mooie partij voor mij. Tegen Raymond hoef ik me nooit extra te motiveren, dat gaat vanzelf. Ik wil van niemand verliezen, maar zeker niet van Raymond. Zo simpel is het."