Chris Dobey heeft zich met kunst- en vliegwerk geplaatst voor de kwartfinales van de Australian Darts Masters 2025. In zijn openingspartij tegen Tim “The Magnet” Pusey knokte de Engelsman zich terug van een 4-2 achterstand naar een 6-4 overwinning. Het was een prestatie die zowel fysiek als mentaal zijn tol eiste, want Dobey kampte met ziekte én de druk van het moment.
In zijn persconferentie na afloop vertelde Dobey dat hij voorafgaand aan het duel informatie over zijn tegenstander had ingewonnen bij een dartscollega. “Om eerlijk te zijn, ik sprak eerder op de dag met Damo (Damon Heta) en ze vertelden dat ze vroeger koppels speelden. Om koppels met Damo te spelen, moet je een goede speler zijn. Tim speelde daar toen, en hij speelde vanavond ook sterk. Hij had eigenlijk meer verdiend dan hij kreeg. Maar ja, ik ben gewoon blij dat ik de winst heb gepakt.”
Dobey toonde zich nederig en erkende dat geluk een rol speelde, zeker gezien zijn eigen fysieke toestand. “Gezien hoe ik me de afgelopen twee dagen heb gevoeld, was het eigenlijk geluk, geluk dat ik überhaupt het podium opging.”
Het duel kwam ook met een extra mentale last. Dobey was de laatste geplaatste speler die in actie kwam, nadat de zeven andere geplaatste spelers allemaal hun wedstrijd hadden gewonnen. “Geen van de jongens heeft er iets over gezegd, maar in mijn hoofd zat het meteen, al die zeven hebben gewonnen en je wilt niet de enige zijn die hen teleurstelt.”
Die druk was voelbaar, maar hij wist het tij te keren. Dobey gaf ook toe dat Pusey kansen had om het duel naar zich toe te trekken. “Tim speelde goed. Hij speelde een geweldige wedstrijd. Hij liet me eigenlijk ontsnappen, miste een paar kansen, maar je kunt het ook omdraaien: ik miste zelf behoorlijk wat dubbels. Vooral de 16’s en 8’s wilden vandaag echt niet vallen.”
Internationale toernooien vergen meer dan alleen pijlen gooien. Dobey benadrukte de fysieke uitdaging van het aanpassen aan tijdzones en omstandigheden, zeker in zijn verzwakte toestand. “Het is lastig om eraan te wennen. Het is moeilijk om je aan te passen. Je slaappatroon ligt volledig overhoop. Na een tijdje kom je er wel in, maar het is jammer dat ik me de afgelopen dagen niet top voelde, want ik had veel meer kunnen ondernemen.”
“Het draait er nu om dat ik presteer”
Dobey is zich bewust van zijn plek binnen de PDC en wil die vasthouden. Hij waardeert de steun die hij krijgt via zijn selecties voor de Premier League en de World Series. “Natuurlijk is het fijn dat ze achter je staan. Het draait er nu om dat ik presteer en ervoor zorg dat ik in deze posities blijf.”
Die mentaliteit kenmerkt zijn carrière. Geen klachten als hij buiten de boot valt, maar werken aan de volgende kans. “Een paar jaar terug zat ik in de Premier League, maar kreeg ik geen World Series. Ik klaagde niet, maakte er geen punt van, ik deed gewoon wat ik moest doen om het recht te zetten. Daardoor sta ik dit jaar hier én ben ik terug in de Premier League.”
Zijn blik is ambitieus. “Hopelijk kan ik mijn prestaties verbeteren en volgend jaar weer meedoen om die plekken.” Hij erkent dat zijn eerste jaar in de Premier League invloed had op zijn spel op de vloer. “Soms dacht ik na dat eerste jaar dat ik mijn vloerspel weer op peil moest krijgen. Ik ging toernooien in zonder echt scherp te zijn na een avond Premier League. Dat is niet hoe het hoort. Je moet voor elk toernooi gemotiveerd zijn. Het jaar erna heb ik dat rechtgezet, goed gepresteerd op de vloer en mijn spel teruggebracht naar waar het hoort te zijn.”
Nu richt Dobey zich volledig op het oogsten van succes op televisie. “Het draait er nu om dat ik op het grote podium presteer en hopelijk richting die tv-titel kan werken.”