Joe Cullen staat in de halve finale van de World Matchplay na een 16-11 zege op Daryl Gurney. Waar de Noord-Ier tegen Cross en Anderson indrukwekkende wedstrijden speelde, was hij vandaag geen schim van zichzelf. Cullen geeft zijn stunt tegen Price een mooi vervolg.
Gurney's niveau werd naarmate de wedstrijd vorderde beter, maar in de eerste sessie kwam hij pas in de vijfde leg überhaupt op een finish uit. Cullen had niets te duchten in een sessie waar een 14-darter de beste leg was.
Na de eerste pauze kwam Gurney terug tot 7-3 in een sessie waar Cullen scorend terug viel. Uiteindelijk herstelde Cullen zich en begon het niveau constanter te worden. Na de derde pauze zaten er zelden legs bij die niet in vijf beurten uitgingen.
Gurney kwam terug tot 10-8 en 12-10, maar in de legs dat hij het echt spannend kon maken, gaf hij niet thuis. Cullen hield Gurney steeds op een veilige afstand, en toen Cullen de break naar 13-10 pakte, ebde de energie langzaam weg bij Gurney.
Cullen pakte drie van zijn laatste vier gewonnen legs in 13 darts. Het bezorgde hem een gemiddelde van 97,11. Gurney kwam met 92,18 niet in de buurt van zijn niveau tegen Cross en Anderson.
Het toernooi wordt in Nederland volledig live uitgezonden door
dartszender Viaplay. De Belgische fans kunnen terecht via de Belgische
zender VTM 2.
Van zaterdag 15 juli tot en met woensdag 20 juli beginnen de
uitzendingen rond acht uur 's avonds. Bovendien is er op zondag 16 juli
een middagsessie vanaf 14:00 uur. Na de tweede ronde schuift het
aanvangstijdstip van de avondsessies een uur op.
Op zondagmiddag 24 juli staat de tweede editie van de Women's World
Matchplay op het programma vanaf 14:00 uur. Hierbij strijden acht dames
om de titel bij het belangrijkste damestoernooi bij de PDC.
Hoeveel prijzengeld is er te verdienen op de World Matchplay
De World Matchplay is na het WK Darts het rankingtoernooi met de grootste prijzenpot bij de PDC. In totaal is er 800.000 pond aan prijzengeld te verdelen tijdens dit evenement.
Alle 32 deelnemers zijn verzekerd van 10.000 pond aan prijzengeld.
Dit kan uiteindelijk oplopen naar een cheque van liefst 200.000 pond
voor de darter die op zondag 23 juli de Phil Taylor Trophy omhoog mag
tillen.
Al sinds Lakeside 2006 volg ik het darten op de voet. Vloertoernooi, Euro Tour, TV-toernooi, het maakt me niet uit. Ik schrijf er sinds 2023 graag over op Dartsnieuws.com. Het mooie aan darten is entertainment, maar ook de vergankelijkheid. Probeer van iedere pijl te genieten. Dat doe ik ook in mijn lokale competitie: Eredivisie bij de dartsbond DBBR. Na twintig jaar op de zolderkamer gooi ik sinds november 2022 in Voorschoten mijn pijltjes, en dat gaat me aardig af.
CULLEN BREAKS NEW GROUND! 💪
Joe Cullen is through to the Betfred World Matchplay semi-finals for the first time in his career! 👏
The Rockstar finishes with a flourish to wrap up an 16-11 victory over Daryl Gurney!
📺 bit.ly/WM23Live| #WMDarts QFs