Jules van Dongen kon donderdagavond met de Verenigde Staten geen goede indruk achterlaten op de World Cup of Darts. Na een matige wedstrijd werd met 4-2 verloren van Portugal.
Na afloop van de wedstrijd gaf Van Dongen een onthullend interview bij Viaplay. 'The Dutch Dragon' vertelde dat het op allerlei fronten niet zo lekker gaat met de Nederlandse Amerikaan, die er zelfs aan dacht om zich af te melden voor de World Cup of Darts.
Het seizoen begon nog goed voor Van Dongen, die na zijn debuut op het WK Darts zijn Tour Card was verloren maar deze direct terug wist te verdienen op de Q-School. "Dat was mooi. Ik wist dat het daarna moeilijk zou worden om een tourkaart te winnen. Maar na drie dagen Q School had ik 'm al te pakken. Toen voelde ik dat het mijn jaar zou gaan worden, zo lekker zat ik erin.''
Maar na een uitstekend Pro Tour-jaar in 2023, krijgt Van Dongen dit jaar klap op klap. "De afgelopen vier maanden is er niks van mijn vorm overgebleven. M'n techniek is helemaal in de war. Het is van kwaad tot erger gegaan. Ik kan niet meer gooien zoals ik normaal deed. Het lag aan de techniek, maar het is iets mentaals geworden."
Inmiddels heeft Van Dongen hulp van meerdere mensen ingeroepen om hem er bovenop te helpen. Glen Durrant staat hem bij, evenals een mental coach. "Ik ben op zoek naar verandering. Nu voelt het alsof ik normaal met rechts voetbal en nu alles met links moet doen. Ik haal wel wat positieve dingen uit die eerste samenwerking met de mental coach. Maar ik ben nog lang niet in de buurt van mijn oude vorm."
Dat was dan ook de reden waarom Van Dongen twijfelde aan deelname in Frankfurt. "Ik heb er wel aan gedacht om me af te melden hier. Het is moeilijk om hier te zijn. Maar je wil mensen ook niet teleurstellen. Ik gooi niet alleen voor mezelf, maar ook voor mijn koppelmaat (Danny Lauby jr., red.) en familie en vrienden die kaartjes hebben gekocht. Ik wil ook hen niet teleurstellen. Ik ga m'n stinkende best doen voor hen."
Zijn moeder kon de reis naar Frankfurt vanwege trieste omstandigheden echter niet maken. "Eigenlijk zou mijn moeder hier zijn. Maar zij zit helaas ziek thuis, met kanker. Dus ik doe het ook een beetje voor haar", zo vertelde Van Dongen.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
PORTUGAL UPSET THE USA! 🇵🇹
Delight for the Portuguese pairing of Jose de Sousa and David Gomes, who defeat American duo Danny Lauby & Jules van Dongen in their Group L opener!
📺 bit.ly/24WCODLive#WorldCupofDarts | Group L