
Adrian Lewis heeft gezegd dat hij 'klaar' is om te strijden om de eindzege op de World Matchplay in Blackpool later deze maand.
De tweevoudig wereldkampioen toont de afgelopen weken tekenen van herstel door terug te keren in de mondiale top-16. Na het WK Darts zakte Lewis van de zevende naar de 21ste plek op de PDC Order of Merit.
Dit was de laagste positie van 'Jackpot' op de wereldranglijst in meer dan een decennium. Na goede resultaten op de Pro- en Euro Tour heeft de Engelsman de weg omhoog echter weer gevonden.
''Ik heb er veel trainingsuren ingestoken, mijn vorm is nu goed'', vertelt Lewis in gesprek met Live Darts. ''Onlangs gooide ik een negendarter op de Pro Tour, dus mijn niveau is stijgende.''
''Na mijn operatie was ik min of meer voor zes maanden uitgeschakeld. Ik wist dat het lang ging duren voordat ik weer op mijn oude niveau terug zou zijn. Zover is het nog niet, maar ik ben er niet ver van verwijderd. Mijn rug houdt het uitstekend, wat dat betreft had ik niet meer kunnen wensen.''
Lewis stond in juni in de finale van de Gibraltar Darts Trophy en bereikte dit jaar ook al tweemaal de eindstrijd op een Players Championship. 'Jackpot' was er dus al een aantal keer dichtbij om zijn eerste PDC-titel sinds april 2017 te winnen. Een nieuw wedstrijdplan moet Lewis helpen om weer titels te gaan pakken.
''Vroeger ging ik te snel doorgooien, nu neem ik een stap terug, waardoor ik volledig geconcentreerd ben voor mijn beurt. Ik ben hard aan het werk om mijn spel te verbeteren, er is geen reden waarom ik geen toernooien meer kan winnen.''
[caption id="attachment_13454" align="alignnone" width="400"]
Foto: Kelly Deckers/PDC Europe[/caption]
Foto: Kelly Deckers/PDC Europe[/caption]
Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Misschien andere schoenen proberen?gamberetti08-11-2026
- Zoals Rodriguez dus... Die heeft het héle jaar letterlijk 2 wedstrijden gewonnen, naast 26x direct exit en op UK Open meteen eruit. En zo iemand staat dan op de 'winnaars-major'. Idioot.Flaphead07-11-2026
- Ik denk dat het niet heel bijzonder meer is dat Wright geen major haalt he...Flaphead07-11-2026
- Supergoed van Kuivenhoven! Die staat toch al een tijdje flink onder druk voor het behouden van zijn TC. Dan is plaatsing voor GS echt knap en heel welkom. Net aan de goede kant van de streep nu, maar er zal nog genoeg verschuiven daar. Noppert is dus de hoogstgerankte darter die er niet bij is... Tof voor Evans. En knap ook, van Reyes; qua vorm zou je het andersom verwachten. Als ie de kwartfinale haalt schiet ie de top 40 van de wereld in en plaatst ie zich alsnóg voor het WK. Zou toch wel een bak zijn haha. Hoe dan ook hopelijk wel goed voor zijn zelfvertrouwen in aanloop naar zijn WK-qualifiers.Flaphead07-11-2026
- Ik hou van dit soort verhalen. Mooie oprechte reactie (en gewoon 161 finishen) na de winst. Dan heb je aan Humphries ook wel een goede verliezer, wat een lange knuffel. Morris ziet er wel uit als een mannetje, ben heel benieuwd naar hem op het podium.Flaphead07-11-2026
- Hardleers he?Flaphead07-11-2026
- Ik vind het sneu voor hem. Zó op het randje. Ik heb laatste weken wel vaker teruggedacht aan zijn geweldig jaar vóórdat ie zijn TC haalde. Zonder TC won hij een PC en haalde bijna de top 64. Dan had ie 'gratis' een TC gekregen. Maar hij verkoos toen nog vaker WDF-toernooien. Had ie iets meer bij de PDC gegooid, had ie 2 jaar geleden wellicht wél die top 64 gehaald. En dan had ie ook niet weer op 0 hoeven beginnen. En zie waar het hem nu gebracht heeft... op dat vervelende randje. Overigens stelt artikel dat hij zijn TC al kwijt is, maar dat is (nog) niet zo: als hij het WK nog haalt via de qualifiers, kan hij er nog voor vechten.Flaphead07-11-2026
- Blijft toch een vorm van de dag spel....en een gelukje bij de loting.. die kwalificatie toernooien....Jrob107-11-2026
- Dat vertrouwen heeft hij zelf ook maar af en toe. In dit artikel voor een deel (schoenen...) wel, maar ook een deel (anderen gooien alles tegen mij...) weer niet...167-167-16707-11-2026
- Ben nu al bang dat hij straks in de studio komt uitleggen wat anderen verkeerd doen ...Mart15207-11-2026






