In een historische finale lukte het Mike de Decker net niet om zijn eerste Euro Tour-finale te bekronen met de titel op de
Belgian Darts Open. 'The Real Deal' moest in de finale zijn meerdere erkennen in Luke Littler.
Tot grote vreugde van de Belgische fans in de Oktoberhallen slaagde De Decker er als eerste Belg in om bij een Euro Tour-toernooi in eigen land de finale te halen. Dat deed de darter uit Mechelen na zeges op onder meer Luke Humphries, Gerwyn Price en Ross Smith.
Aan de andere kant van het schema maakte Littler zijn favorietenrol waar door onder andere Ryan Searle, Dave Chisnall en James Wade uit te schakelen. In de finale had 'The Nuke' aanvankelijk moeite om afstand te nemen van De Decker, maar vanaf 4-3 pakte de 18-jarige Engelsman drie legs op rij. De Decker kwam daarna nog terug tot 7-5, alvorens Littler de partij in het slot gooide in de dertiende leg.