
Van vrijdag 31 januari tot en met zondag 2 februari is het voetbalstadion van MK Dons in Milton Keynes gastheer van de Masters 2020, het traditionele openingstoernooi van het nieuwe PDC-seizoen.
De top-16 van de wereldranglijst na het WK Darts krijgt een uitnodiging om aan de Masters deel te nemen. Dartsnieuws.com heeft een overzicht gemaakt met alle informatie die je nodig hebt om het toernooi optimaal te volgen.
Toernooischema
(1) Michael van Gerwen v (16) Jonny Clayton
(8) Nathan Aspinall v (9) James Wade
(4) Rob Cross v (13) Adrian Lewis
(5) Michael Smith v (12) Mensur Suljovic
(2) Peter Wright v (15) Joe Cullen
(7) Daryl Gurney v (10) Dave Chisnall
(3) Gerwyn Price v (14) Simon Whitlock
(6) Gary Anderson v (11) Ian White
(8) Nathan Aspinall v (9) James Wade
(4) Rob Cross v (13) Adrian Lewis
(5) Michael Smith v (12) Mensur Suljovic
(2) Peter Wright v (15) Joe Cullen
(7) Daryl Gurney v (10) Dave Chisnall
(3) Gerwyn Price v (14) Simon Whitlock
(6) Gary Anderson v (11) Ian White
Speelschema
Vrijdag 31 januari (vanaf 20:00 uur)
Eerste ronde
Michael Smith v Mensur Suljovic
Nathan Aspinall v James Wade
Michael van Gerwen v Jonny Clayton
Rob Cross v Adrian Lewis
Nathan Aspinall v James Wade
Michael van Gerwen v Jonny Clayton
Rob Cross v Adrian Lewis
Zaterdag 1 februari (vanaf 20:00 uur)
Eerste ronde
Daryl Gurney v Dave Chisnall
Gary Anderson v Ian White
Peter Wright v Joe Cullen
Gerwyn Price v Simon Whitlock
Gary Anderson v Ian White
Peter Wright v Joe Cullen
Gerwyn Price v Simon Whitlock
Zondag 2 februari
Middagsessie (vanaf 13:45 uur)
Kwartfinale
Cross/Lewis v Smith/Suljovic
Van Gerwen/Clayton v Aspinall/Wade
Price/Whitlock v Anderson/White
Wright/Cullen v Gurney/Chisnall
Van Gerwen/Clayton v Aspinall/Wade
Price/Whitlock v Anderson/White
Wright/Cullen v Gurney/Chisnall
Avondsessie (vanaf 20:00 uur)
Halve finale
Finale
Finale
Prijzengeld
| Resultaat | Prijzengeld |
|---|---|
| Winnaar | £60.000 |
| Runner-up | £25.000 |
| Halve finale | £17.500 |
| Kwartfinale | £10.000 |
| Achtste finales | £5.000 |
| Totaal | £200.000 |
Uitzendschema RTL 7
Vrijdag 31 januari : 20:00 uur – 23:59 uur | Live-uitzending eerste ronde
Zaterdag 1 februari: 20:00 uur – 23:59 uur | Live-uitzending eerste ronde
Zondag 2 februari: 18:55 uur – 20:00 uur | Samenvatting kwartfinales
Zondag 2 februari: 20:00 uur – 23:30 uur | Live-uitzending halve finales en finale
Zaterdag 1 februari: 20:00 uur – 23:59 uur | Live-uitzending eerste ronde
Zondag 2 februari: 18:55 uur – 20:00 uur | Samenvatting kwartfinales
Zondag 2 februari: 20:00 uur – 23:30 uur | Live-uitzending halve finales en finale
Format
Eerste ronde – Best of 19 legs
Kwartfinale – Best of 19 legs
Halve finale – Best of 21 legs
Finale – Best of 21 legs
Kwartfinale – Best of 19 legs
Halve finale – Best of 21 legs
Finale – Best of 21 legs
Roll of Honour
2013 Phil Taylor
2014 James Wade
2015 Michael van Gerwen
2016 Michael van Gerwen
2017 Michael van Gerwen
2018 Michael van Gerwen
2019 Michael van Gerwen
2014 James Wade
2015 Michael van Gerwen
2016 Michael van Gerwen
2017 Michael van Gerwen
2018 Michael van Gerwen
2019 Michael van Gerwen

Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Blijft toch een vorm van de dag spel....en een gelukje bij de loting.. die kwalificatie toernooien....Jrob107-11-2026
- Dat vertrouwen heeft hij zelf ook maar af en toe. In dit artikel voor een deel (schoenen...) wel, maar ook een deel (anderen gooien alles tegen mij...) weer niet...167-167-16707-11-2026
- Ben nu al bang dat hij straks in de studio komt uitleggen wat anderen verkeerd doen ...Mart15207-11-2026
- Haha ... Hij heeft het wiel wéér uitgevonden. Op andere schoenen opeens presteren ... hoe verzint hij hetMart15207-11-2026
- Hoeveel is er te verdelen, ondanks dat het geen rankingtoernooi is ?captainchaos06-11-2026
- Hmmm Kuivenhoven weer 64ste op de Post WC Oom...gamberetti06-11-2026
- Ach ja zolang hijzelf erin gelooft is het prima toch 👍👍ikzelf heb d’r weinig vertrouwen in dat het nog goed komt met hem in het prof circuitDoubletrouble06-11-2026
- RvB: "Het blijft zo dat mensen opeens wedstrijden gaan winnen als ze mijn kop zien" Nee, zijn kop (innerlijk) zorgt ervoor dat hij de wedstrijden vaak bij voorbaat, of na een paar legs, al verloren heeft. En na zoveel jaar nog steeds het gevoel hebben dat anderen tegen hém alles gooien en tegen anderen gooien ze helemaal niks meer. Onzin! En dat hij nu het verhaal over zijn schoenen weer in de publiciteit gooit...Hij leert het nooit. Hoe vaak hebben we hem in het verleden al niet gehoord? Hou dat toch voor je! Ik hou mijn hart vast als hij straks een keer op blote voeten gaat oefenen en het blijkt een keer goed te vallen...Zijn schoenen verplicht bij de PDC...? 😉167-167-16706-11-2026
- Jeetje wat wordt er matig/ slecht gegooidgamberetti06-11-2026
- Tja commercieel gezien misschien wel ja......maar qua vorm echt niet....dartbuik....Jrob106-11-2026




