In een zinderende ontknoping in Krakau heeft Luke Littler de geschiedenisboeken gehaald door de eerste editie van de Poland Darts Open op zijn naam te schrijven. De Engelsman trotseerde in de finale een sensationele negendarter van Gian van Veen en trok met 8-4 aan het langste eind op een magische slotdag van het allereerste European Tour-toernooi op Poolse bodem.
De Poland Darts Open, onderdeel van de PDC European Tour 2026, kende een droomfinale. Littler en Van Veen stonden opnieuw tegenover elkaar in een herhaling van de WK-finale van vorige maand in Alexandra Palace. Toen won Littler overtuigend met 7-1in sets, en ook in Krakau liet de huidige nummer één van de wereld zien waarom hij die status draagt.
Van Veen gooit negendarter
Van Veen begon echter furieus aan de eindstrijd in de EXPO Krakau. Na een knappe 112-finish en een 14-darter kwam hij terug tot 2-2, waarna hij in de vijfde leg voor absolute perfectie zorgde. Met twee maximale scores van 180 en een koelbloedige 141-finish via triple 20, triple 19 en dubbel 12 gooide de Nederlander zijn eerste negendarter op een groot podium. Het Poolse publiek ging uit zijn dak.
Toch bleek het magische moment niet het kantelpunt in zijn voordeel. Littler van immers allerminst van slag en reageerde direct met een break in de zesde leg en schakelde vervolgens nog een versnelling hoger. Met legs in 14, 14 en 12 darts sloeg hij een beslissend gat naar 6-3. Van Veen sputterde nog tegen met een fraaie 74-finish om de achterstand te verkleinen, maar Littler maakte het professioneel af. Met twee legs in slechts 28 darts en een gemiddelde van 108.06 besliste hij de finale definitief: 8-4.
“Het is een heel goed weekend voor mij geweest,” blikte Littler tevreden terug. “Ik voelde me het hele toernooi goed. In de eerste drie weken van de Premier League Darts voelde ik me niet op mijn best, dus deze titel had ik echt nodig.”
De Engelsman, die zijn vijfde European Tour-titel pakte, benadrukte dat het niet alleen om de beker ging. “Ik wilde hierheen komen en de titel winnen, en dat heb ik gedaan. Maar het belangrijkste was dat ik goed speelde, mijn gemiddelde omhoog kreeg en mijn dubbels raakte.”
Luke Littler naast Gian van Veen op het podium van de Poland Darts Open
Littler wees ook op zijn sterke openingspartij tegen Mike De Decker als fundament voor zijn toernooi. “Mijn eerste wedstrijd tegen Mike was ongelooflijk goed. Vanaf dat moment wist ik dat het erin zat. Ik ben heel blij en vooral heel zelfverzekerd richting Belfast op donderdag, wanneer de vierde speeldag van de Premier League Darts op het programma staat.”
De European Tour gaat verder in het weekend van 13, 14 en 15 maart, wanneer in Göttingen de European Darts Trophy op het programma staat. Nathan Aspinall begint aan dat toernooi als titelverdediger, nadat hij vorig jaar in de finale met 8-4 te sterk was voor Ryan Joyce. Littler zelf nam vorig jaar niet deel aan de European Darts Trophy en past ook dit jaar voor de trip naar Duitsland.
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.
LITTLER WINS THE POLAND DARTS OPEN 🏆
Simply ridiculous from the world number one 🔥
Luke Littler averages over 108 and defies a nine-darter from Gian van Veen to slay the Dutchman 8-4 and win the inaugural SUPERBET Poland Darts Open ☢️
#ET1