Nieuwe regels voor de European Tour in 2025: Topspelers krijgen meer bescherming

PDC
dinsdag, 14 januari 2025 om 17:48
european tour stage
In 2025 zullen de regels van de European Tour opnieuw veranderen. Dit betekent dat er meer bescherming komt voor de topspelers, aangezien een belangrijk voordeel voor ProTour-spelers is afgeschaft.
De top 16 van de Order of Merit, die in 2024 automatisch toegang kregen tot de toernooien, zullen nu automatisch doorgaan naar de tweede ronde. Dit betekent dat grote namen zoals Van Gerwen, Littler, Humphries en vooral Nathan Aspinall, die zich momenteel niet kan kwalificeren voor de World Grand Prix en andere majors, meerdere kansen krijgen om zich te kwalificeren zonder gebruik te maken van de Players Championship Series.
De Top 16 van de ProTour zal geplaatst zijn voor de eerste ronde, wat betekent dat 32 spelers vooraf gekwalificeerd zijn: de top 16 van de Order of Merit, de 16 hoogst geplaatste ProTour-spelers, en 16 qualifiers. De top 16 van de Order of Merit wordt vrijgesteld van de eerste ronde en plaatst zich direct voor de tweede ronde, waar ze het opnemen tegen de overige 16 spelers uit de eerste ronde.
De loting zal bestaan uit twee potten: één voor de 16 ProTour Order of Merit qualifiers en een andere voor de overige 16 qualifiers zonder seeding. Deze wijziging is waarschijnlijk bedoeld om de druk te verlichten voor Premier League-deelnemers die op donderdagavond moesten reizen en pas op zaterdag aan de evenementen van de European Tour deelnamen, zoals dit vroeger het geval was voor ProTour-spelers.
Deze veranderingen hebben al geleid tot discussies op sociale media omdat de European Tour in 2025 dus nog verder afwijkt van zijn oorspronkelijke model.
Claps 0bezoekers 0
3 Reacties
Cockeledokes 14 januari 2025 om 13:28+ 848

Vreselijk. Voor mij het beste systeem was top 16 pro tour automatisch geplaatst, aangevuld met 20 TC qualifiers, of waren het er zelfs 24? Uiteindelijk kwalificeerden alsnog veel top 32 sprekers zich alsnog, maar dan moeten ze er in ieder geval iets voor doen.

User Avatar
MB8 14 januari 2025 om 11:37+ 276

Nog meer dan vorig jaar 13 (nu 14) mini-Matchplays dus. Belangrijk voordeel nu voor spelers als Aspinall en Price, die geen pepernoot hebben gepresteerd op de ProTour vorig jaar. Maar ja, allebei PL en dus een stuk minder ET's, dus in de praktijk is deze regel helemaal nergens voor nodig.

Flaphead 14 januari 2025 om 10:12+ 234

Bah, slechte zaak. Zeker weten dat de PDC dit vorig jaar al bedacht had toen ze de top 16 van de OoM gratis toegang gaven. Het wordt wel heel erg hetzelfde allemaal zo en dat terwijl de sport en diens top juist alleen maar breder aan het worden is qua sterkte. De ET was een fijne tussenstap tussen de vloer en de majors, maar het is inmiddels in de loop der jaren op vrijwel alle gebieden mini-majors geworden.

Net Binnen

Meest Gelezen

Laatste Reacties