"Nooit opgegeven, maar eerlijk, ik geloofde zelf ook niet meer in de overwinning" - Lourence Ilagan na wonderbaarlijke comeback tegen België op World Cup of Darts
De Filipijnen hebben voor een grote stunt gezorgd op de World Cup of Darts. In hun beslissend groepsduel tegen België kwamen ze miraculeus terug van een 3-0 achterstand om uiteindelijk, nadat België maar liefst zeven matchdarts onbenut liet, alsnog te zegevieren. Bij de laatste zestien nemen Lourence Ilagan en Paolo Nebrida het op tegen Wales.
Na afloop konden Ilagan en Nebrida amper bevatten dat ze doorstoten naar de volgende ronde. "Het is geweldig om deze wedstrijd alsnog te winnen", zegt Ilagan. "Maar eerlijk gezegd had ik het eigenlijk niet meer verwacht, al hebben we zeker nooit opgegeven."
"We hebben veel vertrouwen in elkaar en dat helpt ons doorheen de moeilijke momenten", vult Nebrida aan. "Ik ben dan ook heel tevreden dat we door zijn naar de knockout-fase."
Ilagan benadrukte ook de rol van de PDC Asian Tour is opgang van de Aziatische landen. "Het niveau in Azië ligt steeds hoger en we komen dichtbij het niveau van de topspelers in de PDC", zegt hij. "Ik ben de PDC dan ook heel dankbaar voor de kansen die ze ons bieden."
"Er zijn immers bijzonder veel goede spelers in Azië, maar het vinden van een sponsor is vaak moeilijk. Bovendien heb je de afstand die je telkens moet overbruggen om in Europa te komen spelen."
"Ik hoop dat wij een inspiratiebron kunnen zijn voor de jonge kinderen in ons land", vult Nebrida aan. "Zo kunnen zij later hopelijk in onze voetsporen treden."
Engeland
Ilagan en Nebrida nemen het bij de laatste zestien op tegen Wales. Tijdens hun interview was de loting echter nog niet gebeurd en hadden ze het kort nog over het feit dat Engeland dé absolute topfavoriet is voor de eindzege. "En toch zijn ze niet onverslaanbaar", zegt Ilagan. "Mijn droom is dat we ze treffen in de finale."
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.