De PDC heeft een ingrijpende wijziging doorgevoerd in het reglement van de European Tour. De regel die bepaalde dat spelers in de eerste ronde werden geplaatst op basis van de Main Order of Merit is komen te vervallen. In plaats daarvan wordt voortaan de top 16 van de Pro Tour Order of Merit, die automatisch toegang krijgen tot een European Tour-evenement, zelf geplaatst in de eerste ronde.
Oude situatie
Zoals eerder werd gecommuniceerd was het zo dat de plaatsing in de eerste ronde van een European Tour-toernooi werd gebaseerd op de Main Order of Merit. Dat betekende dat hoger geklasseerde spelers – vaak de gevestigde namen – automatisch werden beschermd tegen sterke tegenstanders in de openingsronde, zelfs als zij zich via de Pro Tour hadden geplaatst.
Voor spelers die week in week uit presteren op de vloertoernooien, maar lager staan op de wereldranglijst, leidde dit regelmatig tot zware lotingen en vroege uitschakeling.
Nieuwe situatie
Met de nieuwe regel kiest de PDC duidelijk voor beloning van actuele vorm. De 16 spelers die zich via de Pro Tour kwalificeren, krijgen nu een geplaatste status in de eerste ronde. Daardoor worden zij gekoppeld aan niet-geplaatste tegenstanders, in plaats van mogelijk direct een topspeler te treffen. De Main Order of Merit speelt in dit specifieke onderdeel van de loting dus geen rol meer.
Deze aanpassing zal vooral gunstig uitpakken voor de zogeheten vloerspelers: darters die misschien niet tot de absolute wereldtop behoren, maar op de Pro Tour zeer constant presteren. Zij krijgen nu vaker de kans om verder te komen op het podium, met bijbehorende prijzengelden en rankingpunten.
Met deze reglementswijziging onderstreept de PDC opnieuw haar intentie om prestaties op de Pro Tour zwaarder te laten meewegen. De European Tour wordt daarmee niet alleen spannender, maar ook een betere beloning voor spelers die week na week laten zien dat zij het niveau aankunnen.
De European Tour 2026 gaat van start op 20 februari met de Poland Darts Masters.
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.
Breaking: The PDC has changed the European Tour rule that stated that Round 1 would be seeded based on the Main Order of Merit.
The 16 Pro Tour Qualifiers, who get automatic entry into the event, will be seeded.
Credit where it's due: they have fixed their mess quickly.