Wessel Nijman heeft zondag een enorme mijlpaal in zijn carrière bereikt door de
European Darts Trophy op zijn naam te schrijven. De 25-jarige Nederlander beleefde een sensationeel weekend in Göttingen, waar hij met een reeks indrukwekkende prestaties en torenhoge gemiddeldes zijn eerste grote titel op het podium veroverde. In de finale was hij met 8-3 te sterk voor
Gerwyn Price, waarmee hij tevens de hoofdprijs van £35.000 veiligstelde.
Voor Nijman betekende de
European Darts Trophy een doorbraak op het grote podium. De darter uit Nederland stond de afgelopen anderhalf jaar al bekend als een van de meest succesvolle spelers op de vloertoernooien van de PDC, maar had dat niveau nog niet eerder zo overtuigend laten zien op een groot podium.
Geen eenvoudig begin
Zijn toernooi begon echter allesbehalve eenvoudig. In zijn openingswedstrijd tegen Cristo Reyes moest Nijman alle zeilen bijzetten om een vroege uitschakeling te voorkomen. De Nederlander overleefde een aantal lastige momenten, maar trok uiteindelijk wel aan het langste eind. Vanaf dat moment kwam de machine echter echt op gang.
Op zaterdag zette Nijman een overtuigende stap richting de eindfase door Mike De Decker met 6-2 te verslaan. Daarmee plaatste hij zich voor de finaledag, waar hij zijn beste darts van het weekend zou laten zien.
Demonstratie tegen Van Veen
De zondag begon voor
Nijman met een demonstratie van pure klasse tegen landgenoot Gian van Veen. Met een gemiddelde van maar liefst 112,87 liet hij zijn tegenstander kansloos en won hij overtuigend met 6-1. Het was het hoogste podiumgemiddelde uit zijn carrière en een duidelijk signaal dat Nijman in topvorm verkeerde.
Na zeges in de kwartfinale tegen Josh Rock - waarbij hij slechts nipt een negendarter miste - en in de halve finale tegen Niels Zonneveld, mocht Nijman het in de finale opnemen tegen Gerwyn Price. Ook in die wedstrijd toonde hij opnieuw zijn grote klasse. De beslissende leg werd er bovendien eentje om niet snel te vergeten. Nijman produceerde een schitterende 150-finish via dubbel 18, waarmee hij het toernooi in stijl besliste en het publiek in Göttingen op de banken kreeg.
Na afloop was de ontlading bij de Nederlander groot. “Ik denk dat er geen woorden zijn om te beschrijven hoe ik me nu voel,” zei Nijman zichtbaar geëmotioneerd na zijn overwinning. “Ik voelde me de hele dag geweldig. Tegen Gian, Josh en Niels speelde ik echt fantastisch.”
Wessel Nijman versloeg in de finale Gerwyn Price
Tijdens de finaledag begon het geloof in een titel steeds sterker te worden. “Op een gegeven moment dacht ik bij mezelf: dit zou zomaar de dag kunnen zijn dat je een titel wint. Dat het uiteindelijk ook echt gebeurt, maakt me ontzettend gelukkig.”
Volgens Nijman is zijn huidige vorm mede te danken aan de extra tijd die hij tegenwoordig in zijn sport kan steken. “Sinds ik gestopt ben met werken voel ik me veel zelfverzekerder. Ik kan nu veel meer trainen en ik sta vaker aan het bord dan ooit tevoren.”
"Ik hoefde mezelf niets meer te bewijzen"
Toch voelde hij vooral de behoefte om zichzelf op het grote podium te bewijzen. "Ik hoefde mezelf niets meer te bewijzen, maar ik wilde wel laten zien aan andere mensen dat ik dit niveau ook op het podium kan halen. Dat heb ik nu op een European Tour-toernooi gedaan.”
Met deze titel zet Nijman een grote stap richting zijn belangrijkste doel van het seizoen: een plek bij de beste zestien van de wereld. “Mijn doel dit jaar is om de top zestien te halen (Nijman klimt dankzij deze toernooizege naar de 20e plaats op de wereldranglijst), zodat ik als geplaatste speler aan de grote toernooien kan beginnen. Dit is in ieder geval een enorme stap in de goede richting.”