
De PDC Europe Super League gaat zaterdag van start. Dit toernooi stond voorheen bekend als de German Super League en geldt als het WK-kwalificatietoernooi voor Duitse darters.
Tot de 24 deelnemers behoren onder meer Max Hopp, Martin Schindler en Nico Kurz. De Duitse nummer één Gabriel Clemens is uitgesloten van deelname omdat hij in de top-32 van de wereldranglijst staat. De 24 spelers zijn opgedeeld in vier groepen en alle darters spelen zaterdag eenmaal tegen de andere spelers uit hun poule.
Lees ook
Opzet
De 24 deelnemers worden opgedeeld in vier groepen van zes darters. In elke poule spelen de darters op 17 en 18 april in totaal tweemaal tegen elkaar over een format van best of 11 legs. Elke overwinning levert een punt op voor de ranglijst.
Van elke groep gaan er vier spelers door naar de volgende ronde, die dus uit zestien spelers bestaat. Deze worden vervolgens gesplitst in twee groepen van acht spelers. Zij
spelen op 19 en 20 april tweemaal tegen de andere spelers in hun poule. De vier beste darters van beide groepen gaan door naar de laatste fase van de PDC Europe Super League.
Vanaf deze fase zijn alle duels knockout-wedstrijden. De kwartfinales worden op 21 april over best of 17 legs gespeeld. De vier overgebleven spelers gooien op 22 april hun halve finale over best of 19 legs, gevolgd door de finale over best of 21 legs.
Speelschema eerste dag PDC Europe Super League
Zaterdag 17 april (vanaf 13:00 uur)
Groep A
Martin Schindler v Marcel Gerdon
Dragutin Horvat v Lukas Wenig
Kevin Münch v Karsten Koch
Martin Schindler v Lukas Wenig
Marcel Gerdon v Karsten Koch
Dragutin Horvat v Kevin Münch
Martin Schindler v Karsten Koch
Lukas Wenig v Kevin Münch
Marcel Gerdon v Dragutin Horvat
Martin Schindler v Kevin Münch
Karsten Koch v Dragutin Horvat
Lukas Wenig v Marcel Gerdon
Martin Schindler v Dragutin Horvat
Kevin Münch v Marcel Gerdon
Karsten Koch v Lukas Wenig
Groep B
Nico Kurz v Michael Hurtz
Christian Bunse v Jens Kniest
Sascha Stein v Manfred Bilderl
Nico Kurz v Jens Kniest
Michael Hurtz v Manfred Bilderl
Christian Bunse v Sascha Stein
Nico Kurz v Manfred Bilderl
Jens Kniest v Sascha Stein
Michael Hurtz v Christian Bunse
Nico Kurz v Sascha Stein
Manfred Bilderl v Christian Bunse
Jens Kniest v Michael Hurtz
Nico Kurz v Christian Bunse
Sascha Stein v Michael Hurtz
Manfred Bilderl v Jens Kniest
Groep C
Robert Marijanovic v Stefan Nilles
Florian Hempel v Niko Springer
Kai Gotthardt v Thomas Köhnlein
Robert Marijanovic v Niko Springer
Stefan Nilles v Thomas Köhnlein
Florian Hempel v Kai Gotthardt
Robert Marijanovic v Thomas Köhnlein
Niko Springer v Kai Gotthardt
Stefan Nilles v Florian Hempel
Robert Marijanovic v Kai Gotthardt
Thomas Köhnlein v Florian Hempel
Niko Springer v Stefan Nilles
Robert Marijanovic v Florian Hempel
Kai Gotthardt v Stefan Nilles
Thomas Köhnlein v Niko Springer
Groep D
Max Hopp v Marco Obst
Steffen Siepmann v Franz Rotzsch
Daniel Klose v Rene Eidams
Max Hopp v Franz Rotzsch
Marco Obst v Rene Eidams
Steffen Siepmann v Daniel Klose
Max Hopp v Rene Eidams
Franz Rotzsch v Daniel Klose
Marco Obst v Steffen Siepmann
Max Hopp v Daniel Klose
Rene Eidams v Steffen Siepmann
Franz Rotzsch v Marco Obst
Max Hopp v Steffen Siepmann
Daniel Klose v Marco Obst
Rene Eidams v Franz Rotzsch

Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Ach ja zolang hijzelf erin gelooft is het prima toch 👍👍ikzelf heb d’r weinig vertrouwen in dat het nog goed komt met hem in het prof circuitDoubletrouble06-11-2026
- RvB: "Het blijft zo dat mensen opeens wedstrijden gaan winnen als ze mijn kop zien" Nee, zijn kop (innerlijk) zorgt ervoor dat hij de wedstrijden vaak bij voorbaat, of na een paar legs, al verloren heeft. En na zoveel jaar nog steeds het gevoel hebben dat anderen tegen hém alles gooien en tegen anderen gooien ze helemaal niks meer. Onzin! En dat hij nu het verhaal over zijn schoenen weer in de publiciteit gooit...Hij leert het nooit. Hoe vaak hebben we hem in het verleden al niet gehoord? Hou dat toch voor je! Ik hou mijn hart vast als hij straks een keer op blote voeten gaat oefenen en het blijkt een keer goed te vallen...Zijn schoenen verplicht bij de PDC...? 😉167-167-16706-11-2026
- Jeetje wat wordt er matig/ slecht gegooidgamberetti06-11-2026
- Tja commercieel gezien misschien wel ja......maar qua vorm echt niet....dartbuik....Jrob106-11-2026
- "De positie op die ranglijst bepaalt ook de plaatsing bij de loting." Onzingamberetti06-11-2026
- Kom op Pieter🤮... dit is geen lotinggamberetti06-11-2026
- Serieus? Het was vandaag een waanzinnige dartsdag met allerlei beslissingen en verhalen, en jullie plaatsen een artikel over een nutteloos demonstratietoernooi, wat ook nog eens een week geleden gespeeld is.. schandalig.Flaphead05-11-2026
- Ja, ik mis de info over meneer ChatGPTFlaphead05-11-2026
- Of dit pareltje: "Wessel Nijman heeft de Players Championship Order of Merit als nummer één afgesloten. De Nederlander is daardoor de hoogst geplaatste speler tijdens de Players Championship Finals."Flaphead05-11-2026
- Wel jammer dat Morris geschiedenis schrijft, maar er 2 foto's van Humphries in het artikel staan... En waar zijn de artikelen over de PCF-seeding, de ProTour-eindstand waarmee de 80 Tourcard-deelnemers aan het WK bekend zijn, het bizarre verhaal van Plaisier en zoveel meer verhalen van/na vandaag. Kom op jongens!Flaphead05-11-2026





