Speelschema zondagavond op European Darts Open: Nijman krijgt nieuwe kans op Euro Tour-succes in Leverkusen

PDC
zondag, 01 juni 2025 om 17:30
wessel nijman 3
Nog acht mannen zijn er in de race voor de titel bij de European Darts Open, waaronder Wessel Nijman die zich als enige Nederlander voor de finalesessie wist te plaatsen bij het Euro Tour-toernooi in Leverkusen.
De European Darts Open is één van de drie Euro Tour-toernooien die al sinds 2012 op het programma staat. Alleen in de corona-jaren 2020 en 2021 ging het evenement niet door. Van 2012 tot en met 2016 vond het toernooi plaats in Düsseldorf, waar Raymond van Barneveld in 2012 de allereerste editie wist te winnen door Dave Chisnall in de finale te verslaan.
Van Barneveld is niet de enige Nederlandse winnaar van de European Darts Open, want Michael van Gerwen is met vijf titels de recordhouder. 'Mighty Mike' mocht in 2013, 2016, 2018, 2019 en 2022 de titel mee naar huis nemen. Peter Wright (2014 en 2017), Robert Thornton (2015), Gerwyn Price (2023) en Dave Chisnall (2024) zijn de andere winnaars van dit Euro Tour-evenement.
Volg de European Darts Open 2025 via onze live-scores!
In de eerste kwartfinale is het de beurt aan Matt Campbell en Damon Heta. Campbell had zich oorspronkelijk niet eens gekwalificeerd voor dit toernooi, maar werd als invaller opgeroepen. Inmiddels heeft hij Alan Soutar (6-4), Ross Smith (6-2) en James Wade (6-3) aan de zegekar gebonden, waardoor 'The Ninja' voor de eerste keer in zijn carrière in de kwartfinale van een Euro Tour staat.
Damon Heta heeft al een stuk vaker in die positie gezeten, want voor 'The Heat' wordt het al zijn zeventiende Euro Tour-kwartfinale. De winnaar van de Gibraltar Darts Trophy in 2022 rekende af met Mickey Mansell (6-2) en Andreas Harrysson (6-4).
Beide mannen speelden al vijf keer tegen elkaar, waarbij Heta vier keer aan het langste eind trok. Hun meest recente ontmoeting was bij Players Championship 7 in maart, toen Heta met 6-0 won.
De kersverse Dutch Darts Championship-kampioen is ook in Leverkusen hard op weg om weer een goed resultaat neer te zetten. Jonny Clayton toonde zich zondagmiddag met 6-0 te sterk voor Mike de Decker, nadat hij eerder al Jermaine Wattimena met 6-4 had verslagen.
Cameron Menzies wordt zijn tegenstander bij de laatste acht. De Schot begon zijn toernooi met een 6-4 zege op Kim Huybrechts, voordat hij een matchdart overleefde tegen titelverdediger Dave Chisnall (6-3). In de achtste finales won Menzies met 6-3 tegen Ritchie Edhouse.
In de onderlinge balans staat Clayton met 3-2 voor tegen Menzies. Hun enige vorige ontmoeting op de Euro Tour was met 6-3 een prooi voor 'The Ferret'. Van de overgebleven spelers is Clayton bovendien ook de meest succesvolste geweest op de Euro Tour. Hij heeft drie Euro Tour-titels op zijn naam staan.
jonny clayton 2
Kan Jonny Clayton in Leverkusen zijn tweede Euro Tour-titel op rij pakken?
Premier League-toppers Nathan Aspinall en Chris Dobey treffen elkaar in de derde kwartfinale. 'The Asp' heeft in Leverkusen nog niet echt zijn beste spel laten zien. Hij versloeg Bradley Brooks (6-4) en Ricardo Pietreczko (6-3), maar kwam telkens tot gemiddeldes van rond de negentig.
Dobey boekte in de tweede ronde een zwaarbevochten 6-5 overwinning op Niko Springer, voordat hij zijn topvorm haalde bij de laatste zestien tegen Andrew Gilding. De voormalig UK Open-kampioen werd met 6-0 verslagen dankzij een gemiddelde van maar liefst 110.84.
Aspinal beschikt over een goed record tegen zijn landgenoot. Van de vijftien voorgaande duels werden er elf gewonnen door de darter uit Stockport. De twee Engelsen kwamen elkaar vier keer tegen tijdens de recente Premier League en drie van deze duels werden gewonnen door 'The Asp'. Opvallend is dat het pas de eerste Euro Tour-ontmoeting is tussen deze twee spelers, die toch al wat jaartjes rondlopen op het PDC-circuit.
Wessel Nijman v Stephen Bunting
In de laatste kwartfinale gaat Wessel Nijman proberen om voor de tweede week op rij de halve finale te halen op de Euro Tour. De Nederlander wankelde even in zijn partij tegen Peter Wright, nadat hij een 3-0 voorsprong verspeelde. Uiteindelijk trok Nijman toch nog met 6-4 aan het langste eind, na eerdere zeges op Brendan Dolan (6-3) en Gary Anderson (6-4).
Stephen Bunting vormt zijn volgende obstakel, en 'The Bullet' onderscheidt zich dit toernooi vooralsnog met veel hoge scores maar ook veel gemiste dubbels. Bunting wierp tweemaal een gemiddelde van rond de honderd, maar miste in zijn wedstrijden tegen Luke Woodhouse (6-3) en Daryl Gurney (6-5) al 24 pijlen op de dubbel.
Het wordt de eerste confrontatie tussen Nijman en Bunting in 2025, maar vorig jaar kwamen ze elkaar driemaal tegen. Nijman wist Bunting te verslaan in een Players Championship-finale en won later in het seizoen nog een keer van de Engelsman op de vloer. Hun enige krachtmeting op een podium bij de Grand Slam of Darts werd echter gewonnen door Bunting.

TV-gids

Het toernooi zal worden uitgezonden door Viaplay en PDC TV. Zoals gebruikelijk bij de Euro Tour-toernooien bestaat de European Darts Open uit drie toernooidagen. De middagsessies starten dagelijks om 13:00 uur, terwijl de avondsessies om 19:00 uur van start gaan.
De eerste ronde vindt plaats op vrijdag. De zestien Pro Tour-spelers worden dan gekoppeld aan één van de zestien spelers die door de diverse kwalificatietoernooien wisten te komen. De top-16 geplaatste spelers stromen het toernooi op zaterdag in de tweede ronde in. Op zondag volgt de ontknoping van het toernooi, met allereerst de derde ronde in de middagsessie. Zondagavond volgen de kwartfinales, halve finales en de finale.

Verdeling prijzengeld

Alle deelnemers die vanaf de eerste ronde starten zijn verzekerd van 1250 pond aan prijzengeld, terwijl de top-16 vanaf de tweede ronde instroomt en sowieso 2500 pond ontvangt. Dit bedrag loopt uiteindelijk op tot de hoofdprijs van 30.000 pond voor de winnaar.
Een belangrijk detail is dat spelers die automatisch zijn geplaatst via de Order of Merit en hun eerste wedstrijd verliezen, geen prijzengeld toegekend krijgen op de verschillende ranglijsten. Dit geldt wél voor qualifiers die later alsnog als geplaatste speler worden aangewezen door het terugtrekken van anderen.

Speelschema European Darts Open 2025

Zondag 1 juni
Avondsessie (vanaf 19:00 uur)
Kwartfinale
Matt Campbell v Damon Heta
Cameron Menzies v Jonny Clayton
Nathan Aspinall v Chris Dobey
Wessel Nijman v Stephen Bunting
Halve finale
Finale
Claps 0bezoekers 0

Net Binnen

Meest Gelezen