Mensur Suljovic heeft goede zaken gedaan in de strijd om de play-offs van de Premier League. The Gentle versloeg Peter Wright met 8-6.
Het begin van de wedstrijd was voor Suljovic, die de eerste drie legs, waarvan twee tegen de darts in, wist te winnen. Wright brak in de vierde leg terug met een knappe 130 finish op de bullseye. Het momentum van Wright duurde echter kort, want Suljovic wist de leg daarna meteen weer terug te breken om een 4-1 voorsprong te pakken. Het spel van Wright was erg rusteloos en de Schot leek geïrriteerd door enige tocht die zich op het podium bevond.
Nadat Suljovic ook op een 5-1 voorsprong wist te komen, kwam er toch wat opleving in het spel van Wright. Snakebite won drie legs op rij, waardoor hij terugkwam tot 5-4 en slechts 1 break achterstand.
Suljovic liep uit tot 7-5, waarmee hij in ieder geval een puntje wist te bemachtigen. The Gentle kreeg twee matchdarts op zijn geliefde dubbel 14 vanaf 76, maar verzuimde. Wright wist 108 wel knap te finishen, waardoor de wedstrijd op een beslissende 14e leg moest aankomen. In deze leg was het toch Suljovic die aan het langste eind trok. Met een 81-finish op dubbel 9 wist Suljovic met zijn derde matchdart de wedstrijd in veilige haven te brengen.
Suljovic treedt volgende week aan tegen Rob Cross, de week daarop wacht van Gerwen, wat neerkomt op een zware kluif voor The Gentle om een play-off plek te verzekeren. Wright is uitgeschakeld, maar mag in de race voor een betere eindklassering nog aantreden tegen van Gerwen en Price.
Klik hier voor meer informatie over de Premier League Darts, waaronder de verdeling van het prijzengeld.
Veertiende speelronde – Donderdag 2 mei
The Manchester Arena
Rob Cross (102.54) 8 – 1 (97.65) Michael Smith
Peter Wright (89.49) 6 - 8 (93.91) Mensur Suljovic
Daryl Gurney v Michael van Gerwen
James Wade v Gerwyn Price
https://twitter.com/OfficialPDC/status/1124033489668591616