Van der Voort wil Kuivenhoven helpen aan nieuwe uitstraling: ''Het moet niet te schreeuwerig worden''
PDCIn de podcast Darts Draait Door onthulde Vincent van der Voort dat hij samen met de redactie een opvallend project is gestart rondom Maik Kuivenhoven. Het doel: de Nederlander voorzien van een herkenbare uitstraling, compleet met een nieuwe bijnaam, opkomstnummer en eventueel een nieuw shirt.
Van der Voort ziet mogelijkheden om Kuivenhoven meer smoel te geven op het grote podium. "We hebben de taak gekregen om te kijken naar een mooi shirt voor hem", vertelt hij. "En een bijnaam of zo. En een opkomstnummer." Volgens de oud-profdarter moet alles wel passen bij de persoonlijkheid van Kuivenhoven. "Het moet niet te schreeuwerig worden. Het moet wel een beetje bij hem passen."
Vooral op het gebied van een bijnaam en een opkomstnummer hoopt Van der Voort op hulp van de dartsliefhebbers. Hij roept luisteraars van de podcast op om met creatieve ideeën te komen. "Eigenlijk moeten we onze vaste luisteraars vragen om ideeën. Vooral voor een opkomstnummer en een bijnaam. Dat zou mooi zijn als wij daar ons steentje aan kunnen bijdragen." Een nieuw shirt ontwerpen is volgens hem wat ingewikkelder, al staat ook daarvoor de deur open. "Een shirt is natuurlijk wat lastiger om door te sturen, maar een bijnaam en een opkomstnummer zijn wel dingen waar mensen over mee kunnen denken."
Het streven is om alles ruim voor de Players Championship Finals gereed te hebben, zodat Kuivenhoven alvast kan wennen aan zijn nieuwe uitstraling richting de belangrijkste periode van het jaar. "We moeten eigenlijk zorgen dat begin november alles klaar is. Misschien speelt hij daarvoor ook nog de Grand Slam of Darts, dus het zou mooi zijn als het dan al staat." Van der Voort laat weten zelf eveneens na te denken over passende ideeën. "Dus denk allemaal mee."
Lees ook

Vincent van der Voort wil Maik Kuivenhoven helpen aan een nieuwe uitstraling
Gretigheid van jonge spelers
Tijdens de podcast kwam ook de ontwikkeling van de nieuwe generatie darters aan bod. Daarbij werd gekeken naar het aantal jaren dat verschillende topspelers inmiddels actief zijn met een Tour Card. Opvallend genoeg zitten onder anderen Luke Littler en Wessel Nijman pas in hun derde seizoen, terwijl ze dit jaar tot de absolute uitblinkers behoren.
"Als je naar dit jaar kijkt, zijn Nijman en Littler misschien wel de twee beste spelers. En dat terwijl het pas hun derde jaar is."
Volgens Van der Voort is dat niet verrassend. Juist in de eerste jaren op de PDC-tour is de motivatie vaak het grootst. "Als je aan het begin van je carrière staat, ben je supergretig. Ik weet nog dat ik in mijn eerste jaren niet kon wachten tot het volgende toernooi begon."
Die honger neemt volgens hem na verloop van tijd vanzelf af. "Na een aantal jaar wordt dat minder. In het begin is alles nieuw en ben je overal mee bezig. Maar naarmate je langer meedoet, denk je ook weleens: dit heb ik wel gezien."
Zorgen om Van Gerwen
Met de World Matchplay voor de deur keek Van der Voort ook terug op een memorabele finale uit 2022, waarin Michael van Gerwen met 18-14 won van Gerwyn Price. Hoewel Van Gerwen destijds de titel pakte, herinnert Van der Voort zich vooral dat de Nederlander in de beginfase veel dubbels liet liggen.
Het gesprek leidde vervolgens naar een opvallende statistiek. Die World Matchplay-zege bleek namelijk de laatste ranking-major die Van Gerwen wist te winnen. "Dat is voor iemand als Michael van Gerwen veel te lang geleden. Dat is wel iets zorgwekkends."
Lees ook
Sindsdien pakte de drievoudig wereldkampioen nog wel World Series-toernooien en een Euro Tour-titel, maar geen rankingmajor meer. "Hij heeft natuurlijk nog genoeg gewonnen tussendoor, maar het waren geen rankingmajors."
Volgens Van der Voort beseft Van Gerwen dat zelf ook maar al te goed. "Hij speelt voor de prijzen. Dan is dit gewoon te weinig. Maar dat beseft hij zelf ook wel."

Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Zoals Rodriguez dus... Die heeft het héle jaar letterlijk 2 wedstrijden gewonnen, naast 26x direct exit en op UK Open meteen eruit. En zo iemand staat dan op de 'winnaars-major'. Idioot.Flaphead07-11-2026
- Ik denk dat het niet heel bijzonder meer is dat Wright geen major haalt he...Flaphead07-11-2026
- Supergoed van Kuivenhoven! Die staat toch al een tijdje flink onder druk voor het behouden van zijn TC. Dan is plaatsing voor GS echt knap en heel welkom. Net aan de goede kant van de streep nu, maar er zal nog genoeg verschuiven daar. Noppert is dus de hoogstgerankte darter die er niet bij is... Tof voor Evans. En knap ook, van Reyes; qua vorm zou je het andersom verwachten. Als ie de kwartfinale haalt schiet ie de top 40 van de wereld in en plaatst ie zich alsnóg voor het WK. Zou toch wel een bak zijn haha. Hoe dan ook hopelijk wel goed voor zijn zelfvertrouwen in aanloop naar zijn WK-qualifiers.Flaphead07-11-2026
- Ik hou van dit soort verhalen. Mooie oprechte reactie (en gewoon 161 finishen) na de winst. Dan heb je aan Humphries ook wel een goede verliezer, wat een lange knuffel. Morris ziet er wel uit als een mannetje, ben heel benieuwd naar hem op het podium.Flaphead07-11-2026
- Hardleers he?Flaphead07-11-2026
- Ik vind het sneu voor hem. Zó op het randje. Ik heb laatste weken wel vaker teruggedacht aan zijn geweldig jaar vóórdat ie zijn TC haalde. Zonder TC won hij een PC en haalde bijna de top 64. Dan had ie 'gratis' een TC gekregen. Maar hij verkoos toen nog vaker WDF-toernooien. Had ie iets meer bij de PDC gegooid, had ie 2 jaar geleden wellicht wél die top 64 gehaald. En dan had ie ook niet weer op 0 hoeven beginnen. En zie waar het hem nu gebracht heeft... op dat vervelende randje. Overigens stelt artikel dat hij zijn TC al kwijt is, maar dat is (nog) niet zo: als hij het WK nog haalt via de qualifiers, kan hij er nog voor vechten.Flaphead07-11-2026
- Blijft toch een vorm van de dag spel....en een gelukje bij de loting.. die kwalificatie toernooien....Jrob107-11-2026
- Dat vertrouwen heeft hij zelf ook maar af en toe. In dit artikel voor een deel (schoenen...) wel, maar ook een deel (anderen gooien alles tegen mij...) weer niet...167-167-16707-11-2026
- Ben nu al bang dat hij straks in de studio komt uitleggen wat anderen verkeerd doen ...Mart15207-11-2026
- Haha ... Hij heeft het wiel wéér uitgevonden. Op andere schoenen opeens presteren ... hoe verzint hij hetMart15207-11-2026




