Gerwyn Price heeft zondagavond voor de tweede keer in zijn carrière de World Series of Darts Finals gewonnen. De nummer één van de wereld rekende na een thriller af met Dirk van Duijvenbode en legde daarmee het Nederlandse publiek het zwijgen op.
En dus moet Van Duijvenbode nog wachten op zijn eerste televisietitel. In 2020 verloor 'Aubergenius' in zijn eerste televisiefinale van Price, terwijl eerder dit jaar Dimitri van den Bergh te sterk bleek in de eindstrijd van de Dutch Darts Masters in de Ziggo Dome.
Van Duijvenbode hield keurig zijn eerste twee eigen legs, maar miste dubbel 18 en dubbel 9 in de vijfde leg. Price stapte in en brak hem via dubbel 12. Die break werd echter ongedaan gemaakt in de achtste leg na een 13-darter van Van Duijvenbode. Price miste daarna kansen op een nieuwe break, en ging vervolgens ternauwernood via dubbel 6 met zijn derde pijl met een 5-5 tussenstand de pauze in.
In de derde sessie deed Van Duijvenbode hetzelfde als aan het uiterste begin van de partij, namelijk op sterke wijze zijn eigen legs houden. Met onder meer een 12-darter en een 112 finish werd het 8-7 voor de darter uit 's-Gravenzande.
Price leek even later een beslissing te forceren met een knappe 115 finish voor 8-9, maar Van Duijvenbode brak met een geweldige 11-darter direct terug. Even later werd het 10-10 en werd er een beslissende leg gespeeld. Juist de triples die Van Duijvenbode normaliter zo makkelijk weet te vinden, lieten hem nu in de steek. De Nederlander was niet binnen vijf beurten uit, terwijl Price met een 90 finish de titel wist te pakken.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
🏆 PRICE IS THE CHAMPION! 🏆
GERWYN PRICE WINS THE WORLD SERIES OF DARTS FINALS!
The world number one reigns supreme in Amsterdam, defeating Dirk van Duijvenbode in a dramatic deciding leg!
WOW 🔥
#WSODFinals