Er komt geen titelprolongatie voor Michael van Gerwen op de UK Open. De toernooiwinnaar van 2015, 2016 en 2020 ging in halve eindstrijd onderuit tegen Luke Humphries.
De 26-jarige Engelsman speelde zijn eerste halve finale op een major, nadat hij eerder al zijn enorme talent liet zien met twee kwartfinales op het WK Darts. Humphries versloeg op weg naar de halve eindstrijd van Kim Huybrechts, Ryan Searle, Martijn Kleermaker en Dave Chisnall, en kan dus nu ook Van Gerwen aan zijn zegereeks toevoegen.
Humphries schoot uit de startblokken en won de eerste vier legs. Een 139 finish van Van Gerwen voorkwam dat Humphries zelfs met een 5-0 voorsprong de pauze in ging. Hetzelfde gebeurde min of meer in de laatste leg voor de tweede pauze. Humphries stond op dat moment 7-2 voor en liet 81 over na negen pijlen. Van Gerwen gooide vervolgens 130 uit om de achterstand te verkleinen tot 7-3.
Cool Hand Luke was echter niet uit het veld geslagen en begon de derde sessie met een 12-darter voor 8-3 en met finishes vanaf 68 en 128 werd het vervolgens 10-5 voor de voormalig jeugdwereldkampioen. Humphries maakte het vervolgens gelijk af met een 78 finish voor een razendknappe 11-5 overwinning op de nummer twee van de wereld.
Voor Humphries wordt het vanzelfsprekend ook zijn eerste major-finale. Hij treft de ervaren James Wade, die eerder in 2008 en 2011 dit toernooi op zijn naam schreef.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
HUMPHRIES NAAR FINALE UK OPEN 2021!
Luke Humphries gooit een ongelofelijke partij en staat meer dan terecht in de finale. Hij schakelt Michael van Gerwen uit met 11-5. #rtl7darts