Dit weekend wordt in Halle 39 te Hildesheim het veertiende en meteen ook laatste Euro Tour-toernooi van dit jaar afgewerkt. Het
German Darts Championship betekent voor verschillende spelers een laatste kans om zich alsnog te plaatsen voor het European Championship. Wie na afloop van dit toernooi in de top-32 van de European Tour Order of Merit staat plaatst zich voor deze prestigieuze major.
Het deelnemersveld van dit Euro Tour-toernooi bestaat traditioneel uit 48 spelers, met een totale prijzengeldpot van £175.000. De winnaar mag £30.000 bijschrijven op zijn rekening. Peter Wright begon aan het toernooi als titelverdediger, nadat hij vorig jaar in de finale Luke Littler met 8-5 versloeg. 'Snakebite' won zaterdagavond zijn openingswedstrijd en maakt dus nog steeds kans op titelprolongatie.
Zondagmiddag staan de acht wedstrijden uit de derde ronde op het programma. Daarbij maar liefst vijf Nederlanders die op jacht gaan naar een plaats in de kwartfinales. Hieronder leest u alvast een
voorbeschouwing op deze acht wedstrijden.
Gerwyn Price vs Danny Noppert
Als Gerwyn Price en
Danny Noppert de oche betreden voor hun duel, is het uitkijken naar een clash tussen Britse flair en Nederlandse vastberadenheid. Price, vaak bekend om zijn temperament en vermogen om momentum te genereren, zal erop gebrand zijn om zijn status als favoriet waar te maken. Hij wil zijn vorm op European Tour bevestigen en laten zien dat hij ook in Hildesheim naar voren wil komen als serieuze kandidaat voor de titel. Noppert, aan de andere kant, is vaak taai in dit soort partijen: hij kent de druk van grote momenten en weet dat hij tegen een topspeler als Price geen ruimte heeft voor fouten.
Price is qua scorend vermogen normaal iets sterker dan Noppert. Voor de is het35-jarige Nederlander wordt het vooral zaak zijn eigen legs goed te houden en indien mogelijk breaks af te dwingen wanneer Price iets minder scherp is. In een partij van best-of‑11 legs is elke leg waardevol: één zwakke beurt of gemiste dubbel kan al averij veroorzaken.
Danny Noppert bereikte vorige week nog de halve finales van de World Grand Prix
Player Details: Danny Noppert
| Total Earnings: |
£1,450,759 |
| Order of Merit: |
17 |
| 9 Darters: |
4 |
| Tour Card Years: |
7 |
| Highest Average: |
110.68 |
| Highest TV Average: |
106.59 |
Jonny Clayton vs Gian van Veen
Jonny Clayton is een speler die bekendstaat om zijn kalmte onder druk en is ook iemand die meestal goed presteert op zijn dubbels. In dit duel tegen Gian van Veen moet hij die kwaliteiten in stelling brengen. Van Veen is jong, dynamisch en onbevreesd – dat kan hem gevaarlijk maken, want hij kan vrijuit spelen zonder te veel verwachtingen.
Clayton zal waarschijnlijk uitgaan van zijn routine: hij moet constant blijven scoren en niet laten zien dat hij geïntimideerd is door de energie van zijn jonge tegenstander. Van Veen zal willen profiteren van enkele misstappen van Clayton. Beide spelers zijn dit jaar echter bijzonder goed op dreef, als ze dus allebei hun beste niveau halen zou dit wel eens een heel spannende wedstrijd kunnen worden.
Player Details: Gian van Veen
| Total Earnings: |
£499,058 |
| Order of Merit: |
18 |
| 9 Darters: |
1 |
| Tour Card Years: |
2 |
| Highest Average: |
115.92 |
| Highest TV Average: |
114.71 |
Steve Lennon vs Nathan Aspinall
Nathan Aspinall is wat weggezakt op de wereldranglijst, maar begint toch als torenhoog favoriet aan zijn wedstrijd tegen Steve Lennon. Aspinall maakte in de vorige ronde nog indruk door zijn landgenoot Ross Smith - geholpen door een 107+ gemiddelde - met 6-4 te verslaan. 'The Asp' is vastbesloten om opnieuw op te klimmen op de wereldranglijst en kan daarvoor elk goed resultaat gebruiken.
Voor Lennon geldt: meteen goed van start gaan en proberen de druk op Aspinall te leggen in de legs waarin hij de kans krijgt. De Ier heeft ervaring genoeg, maar Aspinall is normaal gewoon de betere speler. Een ruim overwinning van Aspinall zou in deze wedstrijd zeker geen verrassing zijn.
Jermaine Wattimena vs Wessel Nijman
Twee Nederlanders tegenover elkaar – Wattimena, al langer actief op het hoogste niveau, en Nijman, die nog maar net komt piepen. Al heeft die laatste toch al behoorlijk wat indruk gemaakt. Wattimena is op dit moment in uitstekende vorm: hij won deze week een Players Championship-evenement en kan, wanneer hij in ritme zit, hoge scores gooien én stabiele finishes produceren
Nijman daarentegen bereikte dit jaar al enkele keren de halve finales op de European Tour en droomt stilaan van meer, waarom niet dit weekend? Het is bijzonder moeilijk om een favoriet aan te duiden voor dit duel. Al heeft Wattimena misschien net de bovenhand gezien zijn ervaring op dit niveau.
Jermaine Wattimena won deze week nog een Players Championship
Player Details: Wessel Nijman
| Total Earnings: |
£236,674 |
| Order of Merit: |
39 |
| 9 Darters: |
1 |
| Tour Card Years: |
1 |
| Highest Average: |
113.50 |
| Highest TV Average: |
111.10 |
Cameron Menzies vs Peter Wright
Dit is een clash tussen iemand die nog maar pas is opgerukt naar de top-32 van de wereldranglijst en een gevestigde naam. Laten we beginnen met de gevestigde naam: Peter Wright. De voormalige wereldkampioen heeft ervaring zat. Alleen is Wright bezig aan een uiterst belabberd jaar. Hij stapelt de snelle nederlagen in allerlei toernooien op.
Kan Wright dit weekend eindelijk nog een sterk presteren? Hij begin alvast goed met een zege in zijn openingswedstrijd tegen thuisfavoriet Ricardo Pietreczko. Wright neemt het in de derde ronde op tegen zijn landgenoot Cameron Menzies. 'Cammy' lijkt eindelijk de stabiliteit te hebben gevonden om zijn potentieel ten volle te benutten. Menzies staat momenteel nog lager dan Wright op de wereldranglijst, toch begint hij gezien zijn huidige vorm als favoriet aan deze wedstrijd.
Dirk van Duijvenbode vs Martin Schindler
Dirk van Duijvenbode maakte al bijzonder veel indruk dit weekend. In zijn openingswedstrijd tegen Karel Sedlacek gooide hij een negendarter. In de tweede ronde was 'Aubergenius' met 6-2 te sterk voor Chris Dobey. Hij liet daarbij een fabelachtig gemiddelde noteren van maar liefst 117.74.
Van Duijvenbode zal proberen het duel te dicteren, zijn eigen legs te behouden, en in de legs van Schindler proberen de controle te nemen. Schindler is een wat tragere speler, het is dan ook afwachten hoe Van Duijvenbode daarmee zal omgaan. In het verleden kon dat nog wel eens voor problemen zorgen om zijn niveau te behouden.
Player Details: Dirk van Duijvenbode
| Total Earnings: |
£1,192,615 |
| Order of Merit: |
32 |
| 9 Darters: |
2 |
| Tour Card Years: |
9 |
| Highest Average: |
117.74 |
| Highest TV Average: |
112.05 |
Ricky Evans vs Dave Chisnall
Evans versus Chisnall: een duel tussen twee Britten. Chisnall, de oudere rot in het vak, heeft een belabberd jaar achter de rug en staat nog steeds op nul titels dit jaar, toch zeer atypisch voor de 45-jarige Engelsman.
Kan Chisnall de scheve situatie - hij begint ook wat weg te zakken op de wereldranglijst - dit weekend omkeren? Dan moet hij in de derde ronde alleszins voorbij Ricky Evans. De 35-jarige Engelsman doet zijn bijnaam 'Rapid' nog steeds alle eer aan, al kan ook hij wel eens een goed resultaat op en rankingtoernooi gebruiken.
Als Chisnall zijn ervaring inzet en in de cruciale momenten scherp is, is hij favoriet. Maar Evans kan het spannend houden als hij dichtbij blijft en de foutjes van Chisnall weet af te straffen.
Ryan Joyce vs Krzysztof Ratajski
Tot slot de confrontatie tussen Ryan Joyce en Krzysztof Ratajski. Dit is ook interessant: beide spelers kennen toernooi- en televisie-ervaring. Ratajski is de laatste tijd vrij goed op dreef, maar ook Joyce is solide. In eerdere rondes liet Joyce zien dat zijn finishes alvast op punt staan.
Dit is nog zo'n duel waar het moeilijk is om een favoriet naar voor te schuiven. Beide spelers ontlopen hen amper iets en een 6-5 zege voor één van beiden staat dan ook in de sterren geschreven.
Speelschema German Darts Championship
German Darts Championship 2025 - Schedule of Play
Vrijdag 17 oktober
Eerste ronde
Middagsessie (vanaf 13:00 uur)
Cameron Menzies (95.68) 6-4 (92.38) Wesley Plaisier
Niels Zonneveld (94.13) 6-2 (86.92) Darius Labanauskas
Jeffrey de Graaf (91.87) 2-6 (97.05) Steve Lennon
Wessel Nijman (95.76) 6-2 (78.63) Martin Kramer
Ryan Joyce (104.24) 6-2 (98.58) Justin Hood
Luke Woodhouse (90.04) 6-4 (95.76) Tom Bissell
Krzysztof Ratajski (96.23) 6-1 (82.37) Felix Springer
Andrew Gilding (92.54) 4-6 (95.21) William O'Connor
Avondsessie (vanaf 19:00 uur)
Jermaine Wattimena (105.61) 6-2 (96.38) Keane Barry
Daryl Gurney (90.88) 2-6 (92.43) Christian Kist
Ricardo Pietreczko (92.40) 6-3 (92.07) Radek Szaganski
Dirk van Duijvenbode (101.31) 6-4 (92.96) Karel Sedlacek
Raymond van Barneveld (85.70) 6-3 (78.58) Kevin Troppmann
Ricky Evans (92.74) 6-2 (82.40) Joe Cullen
Gabriel Clemens (90.83) 6-2 (85.12) Tomislav Rosandic
Nathan Aspinall (103.78) 6-3 (84.35) Maximilian Czerwinski
|
Zaterdag 18 oktober
Tweede ronde
Middagsessie (vanaf 13:00 uur)
Gian van Veen (98.91) 6-4 (98.24) Niels Zonneveld
Damon Heta (92.65) 5-6 (92.85) Steve Lennon
Danny Noppert (88.56) 6-3 (78.85) Luke Woodhouse
Ryan Searle (92.34) 3-6 (102.05) Krzysztof Ratajski
Mike De Decker (90.27) 2-6 (96.76) Wessel Nijman
Rob Cross (83.83) 1-6 (96.86) Cameron Menzies
Peter Wright (92.94) 6-5 (97.43) Ricardo Pietreczko
Dave Chisnall (99.90) 6-4 (97.87) Gabriel Clemens
Avondsessie (vanaf 19:00 uur)
Ross Smith (95.18) 4-6 (107.53) Nathan Aspinall
Jonny Clayton (96.56) 6-3 (91.53) Raymond van Barneveld
Gerwyn Price (100.41) 6-1 (92.09) Christian Kist
James Wade (106.19) 3-6 (107.47) Jermaine Wattimena
Chris Dobey (105.41) 2-6 (117.74) Dirk van Duijvenbode
Martin Schindler (97.17) 6-4 (101.34) William O'Connor
Josh Rock (93.48) 2-6 (95.90) Ricky Evans
Stephen Bunting (100.64) 4-6 (101.15) Ryan Joyce
|
Zondag 19 oktober
Derde ronde
Middagsessie (vanaf 13:00 uur)
Gerwyn Price v Danny Noppert
Jonny Clayton v Gian van Veen
Steve Lennon v Nathan Aspinall
Jermaine Wattimena v Wessel Nijman
Cameron Menzies v Peter Wright
Dirk van Duijvenbode v Martin Schindler
Ricky Evans v Dave Chisnall
Ryan Joyce v Krzysztof Ratajski
Avondsessie (vanaf 19:00 uur)
Kwartfinale
KF1
KF2
KF3
KF4
Halve finale
HF1
HF2
Finale
Winnaar HF1 v Winnaar HF2
|