Voormalig Sky Sports Darts presentator Dave Clark worstelt met het kijken naar reportages na zijn pensioen: "Het is alsof je je vrouw een andere man ziet knuffelen"
Dave Clark, het voormalige gezicht van Sky Sports Darts, heeft in juli 2020 zijn carrière als presentator beëindigd om zich te concentreren op zijn strijd tegen de ziekte van Parkinson. Hij heeft toegegeven dat hij moeite heeft om nog naar de uitzendingen te kijken en zei zelfs: "Het is alsof je je vrouw een andere man ziet zoenen.
Clark kwam in 1998 bij Sky Sports en genoot van een lange en succesvolle carrière als het geliefde gezicht van de dartsverslaggeving van de zender. Bij Clark werd in 2011 Parkinson geconstateerd en negen jaar later moest hij met vervroegd pensioen om zich op de strijd tegen de ziekte te concentreren.
Zijn opvolgster, Emma Paton, verdient volgens Clark veel lof en complimenten, hoewel hij toegeeft dat hij moeite heeft om van de verslaggeving te genieten, omdat hij er zelf niet bij kan zijn.
"Emma heeft het geweldig gedaan, maar ik vind het best moeilijk om ernaar te kijken", zegt Clark tegenover The Mirror. "Het is alsof je naar een feestje gaat en je vrouw ziet knuffelen met een andere man. Je wilt het niet zien. Ik ben er nog steeds mee bezig en kijk naar de grote wedstrijden, maar ik heb mijn tijd gehad."
"Het was eigenlijk een kroegsport en we maakten er een feest van waar je bij wilt zijn. Ik hield van de karakters, gewone kerels die iets geweldigs deden," legde de 56-jarige uit over hoe hij de dartssport in de loop der jaren had zien evolueren tot het wereldwijde fenomeen dat we nu zien. "De meeste sporten hebben elke 20 of 30 minuten een hoogtepunt, darts heeft er elke paar seconden een. Wij zijn gezegend met heel veel karakters. Sport draait om persoonlijkheid en rivaliteit. Ik mis de mensen, maar niets is voor altijd."
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.