Voormalig WK-halvefinalist
Andy Jenkins is door de Darts Regulation Authority (DRA) zwaar gestraft wegens matchfixing. De 54-jarige Engelsman kreeg een schorsing van elf jaar opgelegd en moet daarnaast een boete van £17.580 betalen.
Een tuchtcommissie van de DRA achtte Jenkins schuldig aan het manipuleren van twaalf wedstrijden in de MODUS Super Series. Deze wedstrijden werden gespeeld in de periode tussen 22 februari 2022 en 5 juli 2023. Bovendien zou hij informatie over deze duels hebben doorgespeeld aan gokkers.
Hoewel Jenkins ontkende dat hij zich schuldig had gemaakt aan matchfixing, gaf hij wel toe dat hij 88 weddenschappen op dartswedstrijden heeft geplaatst. De schorsing geldt met terugwerkende kracht vanaf november 2023 en loopt tot 15 november 2034. Gedurende deze periode mag hij op geen enkele wijze actief zijn binnen toernooien die onder het DRA-reglement vallen.
Jenkins kende in het verleden successen op het hoogste niveau. In 2007 bereikte hij de halve finale van het PDC WK, waarin hij verloor van de latere wereldkampioen Raymond van Barneveld. In totaal schreef hij 15 titels op zijn naam tijdens zijn loopbaan. Jenkins heeft tot 6 mei 2025 de mogelijkheid om tegen het besluit in beroep te gaan.
De straf is tot stand gekomen in samenwerking met de Gambling Commission, die onderzoek deed naar mogelijke gokgerelateerde misstanden in de sport. John Pierce, directeur handhaving bij de commissie, benadrukt het belang van deze uitspraak. "Deze zaak geeft een sterke en ondubbelzinnige boodschap af aan alle sportmensen: als je wedstrijden vervalst, zul je waarschijnlijk gepakt worden en ernstige gevolgen ondervinden."
"Gokkers in Groot-Brittannië moeten kunnen vertrouwen op eerlijke en integere markten. Onze inlichtingeneenheid voor sportweddenschappen zal blijven samenwerken met instanties als de DRA om corruptie en manipulatie in de sport te bestrijden'', zo besluit Pierce.
Eerder dit jaar kreeg ook Prakash Jiwa een enorme schorsing aan zijn broek voor het manipuleren van wedstrijden in de MODUS Super Series. De darter uit India werd voor acht jaar geschorst en kreeg een boete van 17.741,46 pond.