In de podcast 'Darts Draait Door' werd nog even teruggekomen op het voorbije paasweekend. Voormalig profdarter Vincent van der Voort, zelf een notoir voetbalfan, had zich zitten ergeren tijdens de Nederlandse Bekerfinale in het voetbal en dan in het bijzonder aan één specifieke speler.
Voor Van der Voort was het paasweekend nochtans voorspoedig verlopen, zijn boezemvriend Michael van Gerwen pakte immers de eindzege op de German Darts Grand Prix door in de finale zijn landgenoot Gian van Veen met 8-5 te verslaan. Voor Van Gerwen, die enkele moeilijke maanden achter de rug had, was het pas zijn eerste rankingtitel van 2025.
Als afsluiter van het paasweekend had Van der Voort nog naar de finale van de KNVB Beker tussen Go Ahead Eagles en AZ gekeken, waarbij de zege uiteindelijk na het nemen van strafschoppen naar de ploeg uit Deventer ging. "Ik heb me 120 minuten en penalty’s zitten ergeren aan Wouter Goes (speler van AZ, red.), wat een vervelende gozer is dat zeg", zegt Van der Voort in de podcast.
Vincent van der Voort
Gedrag
"Het moeilijke voor zo’n jongen is dat hij aan de ene hand veel kritiek krijgt van mensen die niet voor AZ zijn", vervolgt Van der Voort. "Maar ik denk dat hij onder de AZ-supporters razend populair wordt door dit gedrag. Dat stimuleert het dan weer. Maar ja, hij moet gewoon weer effe op zijn plek worden gezet."
Van der Voort is zelf een groot Ajaxfan en kan er wel begrip voor opbrengen dat de meeste neutrale fans het leuk vonden dat de grote underdog de finale won. "Tien, twaalf jaar geleden had je dat ook met PEC Zwolle tegen Ajax (5-1 PEC in 2014, red.). Voor het verhaal is het mooi dat Go Ahead wint, maar het zal mij echt jeuken wie de beker wint. Voor mij telt enkel Ajax."
Bram Coenen is sinds 2018 redacteur bij Dartsnieuws.com, waar hij zich richt op nieuwsartikelen, wedstrijdverslagen en achtergrondstukken over het professionele darts. Binnen de redactie draagt hij bij aan de dagelijkse berichtgeving rond internationale PDC-toernooien en andere belangrijke ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn journalistieke loopbaan begon in 2010, toen hij ging schrijven voor verschillende voetbalsites en algemene nieuwsplatforms. In de jaren daarna ontwikkelde hij brede ervaring in sportjournalistiek, met aandacht voor uiteenlopende disciplines zoals voetbal, basketbal, volleybal, tennis, snooker, golf en atletiek.
Binnen Dartsnieuws.com ligt zijn focus op verslaggeving rond grote dartsevenementen en ontwikkelingen op de professionele tour. Daarbij combineert hij actuele berichtgeving met context over spelers, toernooien en ontwikkelingen binnen de sport.
Zijn interesse in darts gaat terug tot 1995, toen hij voor het eerst het BDO World Darts Championship op de BBC volgde, het jaar waarin Raymond van Barneveld zijn eerste WK-finale speelde. Sindsdien volgt hij het internationale darts intensief en bezocht hij meerdere edities van zowel het PDC World Darts Championship als het BDO-wereldkampioenschap, evenals andere internationale dartsevenementen.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en voortdurende monitoring van ontwikkelingen binnen het professionele darts.