Van maandag 6 oktober tot en met zondag 12 oktober wordt de
World Grand Prix 2025 gehouden in de Mattioli Arena in Leicester. In dit artikel vind je alle informatie over de loting, uitslagen, het format en de voorspellingen.
Het deelnemersveld bij de World Grand Prix bestaat uit 32 spelers. Naast de top-16 van de wereldranglijst doen ook de zestien beste Pro Tour-spelers mee aan dit major-toernooi. Mike de Decker is de titelverdediger op de World Grand Prix, nadat hij in 2024 in de finale afrekende met Luke Humphries.
Volg de World Grand Prix 2025 via onze livescores!De line-up wordt aangevoerd door nummer één van de wereld Humphries. Nieuw dit jaar bij de World Grand Prix is dat de top-16 van de wereldranglijst geseed is bij dit toernooi. Bij de voorgaande edities gold dit alleen voor de acht beste spelers.
Topspelers als Michael van Gerwen, Luke Littler en Gerwyn Price behoren eveneens tot de geplaatste spelers en kunnen elkaar pas later in het toernooi treffen. Zij zijn in de eerste ronde gekoppeld aan één van de spelers die zich via de Pro Tour hebben geplaatst voor dit evenement.
Uitslagen en Speelschema World Grand Prix 2025
World Matchplay 2025 - Schedule of Play
Maandag 6 oktober
Eerste ronde
Avondsessie (vanaf 19:00 uur)
Rob Cross (81.73) 2-1 (84.60) Wessel Nijman
Martin Schindler (94.71) 0-2 (95.94) Krzysztof Ratajski
Chris Dobey (74.45) 0-2 (84.24) Cameron Menzies
James Wade (84.62) 0-2 (85.26) Joe Cullen
Danny Noppert (85.94) 2-1 (81.97) Jermaine Wattimena
Luke Humphries (87.64) 2-0 (80.83) Nathan Aspinall
Gary Anderson (90.06) 2-1 (86.22) Raymond van Barneveld
Stephen Bunting (97.02) 2-0 (91.22) Niko Springer
|
Dinsdag 7 oktober
Eerste ronde
Avondsessie (vanaf 20:00 uur)
Damon Heta (84.98) 1-2 (80.98) Luke Woodhouse
Ross Smith (78.36) 0-2 (84.86) Daryl Gurney
Jonny Clayton (88.37) 2-0 (86.49) Andrew Gilding
Gerwyn Price (89.31) 2-1 (88.34) Ryan Searle
Luke Littler (105.58) 2-0 (106.47) Gian van Veen
Michael van Gerwen (88.67) 0-2 (87.21) Dirk van Duijvenbode
Peter Wright (80.22) 1-2 (91.41) Mike De Decker
Josh Rock (85.21) 2-1 (84.69) Ryan Joyce
|
Woensdag 8 oktober
Tweede ronde
Avondsessie (vanaf 20:00 uur)
Cameron Menzies (84.45) 3-1 (81.27) Rob Cross
Stephen Bunting (85.67) 1-3 (85.55) Danny Noppert
Luke Humphries (95.58) 3-1 (90.21) Krzysztof Ratajski
Joe Cullen (68.05) 0-3 (87.54) Gary Anderson
|
Donderdag 9 oktober
Tweede ronde
Avondsessie (vanaf 20:00 uur)
Dirk van Duijvenbode (96.40) 3-0 (82.69) Daryl Gurney
Jonny Clayton (85.67) 3-1 (80.28) Luke Woodhouse
Luke Littler (91.86) 3-0 (74.22) Mike De Decker
Gerwyn Price (92.46) 3-0 (82.50) Josh Rock
|
Vrijdag 10 oktober
Kwartfinale
Avondsessie (vanaf 20:00 uur)
Danny Noppert (91.91) 3-1 (92.35) Gary Anderson
Dirk van Duijvenbode (84.14) 0-3 (90.75) Jonny Clayton
Luke Littler (84.68) 3-2 (83.40) Gerwyn Price
Luke Humphries (91.50) 3-1 (87.44) Cameron Menzies
|
Zaterdag 11 oktober
Halve finale
Avondsessie (vanaf 21:00 uur)
Luke Humphries (93.65) 5-3 (87.71) Danny Noppert
Luke Littler (97.26) 5-1 (91.13) Johnny Clayton
|
Zondag 12 oktober
Finale
Avondsessie (vanaf 21:00 uur)
Luke Humphries (93.61) 1-6 (92.15) Luke Littler
|
Loting World Grand Prix 2025
| Speler 1 |
|
Speler 2 |
| Luke Humphries | v | Nathan Aspinall |
| Martin Schindler | v | Krzysztof Ratajski |
| Chris Dobey | v | Cameron Menzies |
| Rob Cross | v | Wessel Nijman |
| Stephen Bunting | v | Niko Springer |
| Danny Noppert | v | Jermaine Wattimena |
| James Wade | v | Joe Cullen |
| Gary Anderson | v | Raymond van Barneveld |
| Luke Littler | v | Gian van Veen |
| Peter Wright | v | Mike de Decker |
| Gerwyn Price | v | Ryan Searle |
| Josh Rock | v | Ryan Joyce |
| Michael van Gerwen | v | Dirk van Duijvenbode |
| Ross Smith | v | Daryl Gurney |
| Jonny Clayton | v | Andrew Gilding |
| Damon Heta | v | Luke Woodhouse |
Format
De World Grand Prix is een uniek toernooi op de PDC-kalender, omdat er volgens het dubbel-in dubbel-uit principe wordt gespeeld. Dat betekent dat de spelers de legs niet alleen moeten eindigen met een dubbel, maar er ook mee moeten beginnen.
Een ander bijzonder aspect aan dit evenement is dat er in sets wordt gespeeld. In de eerste ronde is er een ultrakort format van best of 3 sets. Dit loopt uiteindelijk verder op tot best of 11 sets voor de finale.
| Ronde | Format |
| Eerste ronde | Best of 3 sets |
| Tweede ronde | Best of 5 sets |
| Kwartfinale | Best of 5 sets |
| Halve finale | Best of 9 sets |
| Finale | Best of 11 sets |
Voorspellingen
De World Grand Prix staat voor de deur. Het unieke double-in, double-out format in Leicester maakt dit toernooi al jaren tot een van de meest onvoorspelbare majors op de kalender. Wie weet de dubbels het best te vinden onder hoogspanning? We vroegen redacteuren van Dartsnews.com, Dartsnieuws.com en Dartsnews.de naar hun voorspellingen.
Volgens Kieran Wood (Dartsnews.com) heeft niemand zich in 2025 zo overtuigend laten zien als Luke Littler. “De tiener bulldozert door het jaar heen met een meedogenloosheid die hem de logische favoriet maakt in Leicester. Natuurlijk, het double-start format heeft zelfs de grootsten weleens in de problemen gebracht, maar met de scoringskracht en het zelfvertrouwen van Littler moet je wel heel dapper zijn om tegen hem te wedden.”
Michael van Gerwen blijft voor Wood de man die altijd respect afdwingt. “Hij is zesvoudig kampioen en al is hij minder constant dan in zijn topjaren, de World Grand Prix haalt steevast het beste in hem naar boven. Zijn loting is niet de makkelijkste, maar de geschiedenis leert dat Van Gerwen hier vaak boven zichzelf uitstijgt.”
Daarachter ziet Wood een brede groep uitdagers. Luke Humphries moet meteen aan de bak tegen Nathan Aspinall, maar zijn recente erelijst maakt hem levensgevaarlijk. Gerwyn Price kan met een vliegende start altijd ver komen, terwijl Jonny Clayton in dit format met zijn dubbels vaak dodelijk efficiënt is. Stephen Bunting reist af met een titel in Bazel op zak, en routiniers Gary Anderson en James Wade kunnen in een goede week nog altijd gevaarlijk worden.
Als dark horses noemt Wood Josh Rock, “steeds dichter bij een doorbraak op tv”, Damon Heta, “altijd goed voor een stunt”, en titelverdediger Mike De Decker. “Hij zal willen bewijzen dat zijn zege vorig jaar geen eenmalige uitschieter was.”
Favorieten volgens Kieran Wood:
*** Luke Littler, Michael van Gerwen
** Luke Humphries, Gerwyn Price, Jonny Clayton, Stephen Bunting
* Gary Anderson, James Wade, Josh Rock, Damon Heta, Mike De Decker
Voor Mats Leering (Dartsnieuws.com) is Littler eveneens de topfavoriet, maar hij benadrukt dat de jonge Engelsman een loodzware route wacht. “Zijn kwart bevat Gian van Veen, Gerwyn Price en Josh Rock. Normaal gesproken halen Price en Rock de tweede ronde, waardoor Littler in de kwartfinale tegen een van hen kan staan. Maar eerst moet hij Van Veen zien te verslaan – en dat is geen zekerheid, want de Nederlander heeft hem al vaker pijn gedaan.”
In het kwart eronder verwacht Leering een treffen tussen Michael van Gerwen en Jonny Clayton. “Op papier is dat de logische kwartfinale, en ik zie Clayton daarna doorstoten naar de halve finale.”
In de bovenste helft van het schema tipt Leering Luke Humphries als de man om in de gaten te houden. Zijn openingsronde tegen Aspinall kan cruciaal zijn. Daarnaast voorspelt hij een verrassing uit Nederlandse hoek: “Ik zie Wessel Nijman de kwartfinales halen. Als hij Rob Cross klopt, kan hij daarna ook door tegen Dobey of Menzies.”
In de onderste helft ziet Leering de Engelse darters Stephen Bunting en James Wade elkaar treffen in de kwartfinale. “Een finale tussen Littler en Humphries lijkt realistisch, maar het pad is verre van eenvoudig.”
Favorieten volgens Mats Leering:
*** Luke Littler, Luke Humphries
** Gerwyn Price, Josh Rock, Jonny Clayton
* Michael van Gerwen, Stephen Bunting, Wessel Nijman, James Wade
Luke Littler blijft gezien worden als de grote favoriet voor de eindzege in Leicester
Oliver Ried (Dartsnews.com) kiest een andere insteek, want hij tipt Jonny Clayton als winnaar. “Zijn laatste individuele major was nota bene de World Grand Prix van 2021. Nu is hij weer in topvorm, met verbeterde finishes en perfecte timing. Zijn loting oogt gunstig en als hij dit niveau op het podium haalt, zie ik niemand hem stoppen.”
Toch blijft hij realistisch over de twee Lukes. “Humphries is na een dip terug op niveau en wil zijn titel van 2023 herhalen. Littler is in topvorm, maar zijn dubbels kunnen nog haperen – een cruciale factor in dit toernooi. Bovendien treft hij Gian van Veen in de eerste ronde, en die heeft hem drie keer op rij verslagen.”
Ried ziet daarnaast een achtervolgende groep met Gerwyn Price, Stephen Bunting en James Wade. “Alle drie zijn ze constant dit jaar. Wade heeft twee majorfinales gehaald, Price en Bunting hebben meerdere titels verzameld, al vooral op de vloer en de Euro Tour. Dit is hun kans om te bewijzen dat ze het ook op het grote podium kunnen.”
Favorieten volgens Oliver Ried:
*** Jonny Clayton
** Luke Humphries, Luke Littler
* James Wade, Gerwyn Price, Stephen Bunting
Voor Nicolas Gayer (Dartsnews.de) draait de World Grand Prix om verrassingen en dit keer tipt hij James Wade als outsider die kan toeslaan. “Misschien is Wade geen ‘verrassing’ meer te noemen, maar zijn dubbelstatistieken zijn ongeëvenaard. Als hij een week lang genoeg scorend vermogen kan combineren met zijn finishing, kan hij zomaar de beker meenemen.”
Hij wijst bovendien op het Duitse perspectief. “Niko Springer maakt zijn debuut na een fenomenaal eerste jaar met Tour Card. Voor de Duitse fans is het bijzonder om hun nieuwe hoop te zien op dit unieke podium. Hoe hij omgaat met het double-start format is een van de meest interessante verhaallijnen van dit toernooi.”
Favorieten volgens Nicolas Gayer:
*** James Wade
** Luke Littler, Gerwyn Price, Josh Rock
* Luke Humphries, Stephen Bunting, Jonny Clayton, Gian van Veen
Bram Coenen (Dartsnieuws.com) ziet vooral de twee Lukes boven het veld uitsteken. “Littler is op basis van zijn resultaten de duidelijke favoriet, maar zijn loting met Van Veen is verraderlijk. Bovendien blijft de vraag hoe hij omgaat met dit format na zijn vroege exit vorig jaar.”
Naast Littler noemt Coenen Humphries als topfavoriet. “Hij won dit toernooi in 2023 en stond vorig jaar in de finale. Dit is zijn format, met zijn koelbloedigheid op de dubbels.”
Verder kijkt hij uit naar Nathan Aspinall, die na een terugval buiten de top 20 met extra motivatie komt opdagen. James Wade noemt hij een constante factor die opnieuw ver kan komen. Ook Michael van Gerwen kan na een sterk optreden bij de World Series Finals weer meedoen voor de prijzen.
Tot slot wijst Coenen op de Belgische hoop: Mike De Decker. “Zijn triomf vorig jaar kwam uit het niets. Het wordt spannend of hij dat kunststukje kan herhalen.”
Favorieten volgens Bram Coenen:
*** Luke Littler, Luke Humphries
** James Wade, Stephen Bunting, Michael van Gerwen
* Mike De Decker, Gian van Veen
Volgens Pieter Verbeek (Dartsnieuws.com) is het nu tijd voor het serieuze werk, met een najaar waarin de majors elkaar in rap tempo opvolgen. Hij wijst vooral naar vier namen die deze zomer indruk maakten: Luke Littler, Josh Rock, James Wade en Gerwyn Price.
“Littler was voor mij de man van de zomer,” zegt Verbeek. “Na een tegenvallend voorjaar herstelde hij zich met titels op de World Matchplay, de Flanders Darts Trophy en twee World Series-toernooien. Daarmee zette hij zich nadrukkelijk weer bovenaan de favorietenlijst.”
Rock maakte eveneens indruk, vooral met de eindzege op de World Cup of Darts samen met Daryl Gurney. “Daarnaast bereikte hij de halve finale van de World Matchplay en twee Euro Tour-finales. Op de Grand Prix kwam hij nog nooit verder dan de eerste ronde, maar gezien zijn huidige vorm moet dat dit jaar anders kunnen.”
Wade noemt Verbeek een van de meest constante spelers van het seizoen. “Na Littler is hij de speler met het meeste prijzengeld op rankingtoernooien. Hij haalde finales op de UK Open en World Matchplay en vier halve finales op de Euro Tour. Bovendien past het double-in, double-out format hem uitstekend, ook al dateert zijn laatste finale hier van 2014.”
Price blijft voor hem een raadsel. “Hij gooit al het hele jaar hoge gemiddelden, maar slaagt er te weinig in om dat in resultaten om te zetten. Toch laat hij steeds vaker zien dat de vorm om weer een groot toernooi te winnen aanwezig is.”
Humphries en Van Gerwen schuift hij naar voren als outsiders. “Humphries heeft de klasse, en Van Gerwen bewees met zijn zege bij de World Series Finals dat hij nog altijd gevaarlijk is. Maar de wisselvalligheid moet verdwijnen om ook hier écht een gooi te doen naar de titel.”
Favorieten volgens Pieter Verbeek:
*** Luke Littler
** Josh Rock, James Wade
* Luke Humphries, Michael van Gerwen, Gerwyn Price
Michael van Gerwen jaagt in Leicester op zijn zevende World Grand Prix-titel
Erelijst
| Jaar | Winnaar | Uitslag | Verliezend finalist |
| 1998 | Phil Taylor (94.61) | 13–8 | Rod Harrington (86.64) |
| 1999 | Phil Taylor (92.59) | 6–1 | Shayne Burgess (81.26) |
| 2000 | Phil Taylor (91.32) | 6–1 | Shayne Burgess (81.48) |
| 2001 | Alan Warriner (83.52) | 8–2 | Roland Scholten (81.84) |
| 2002 | Phil Taylor (100.17) | 7–3 | John Part (88.62) |
| 2003 | Phil Taylor (94.80) | 7–2 | John Part (83.25) |
| 2004 | Colin Lloyd (85.29) | 7–3 | Alan Warriner (77.91) |
| 2005 | Phil Taylor (90.74) | 7–1 | Colin Lloyd (82.05) |
| 2006 | Phil Taylor (88.24) | 7–4 | Terry Jenkins (82.51) |
| 2007 | James Wade (86.03) | 6–3 | Terry Jenkins (84.58) |
| 2008 | Phil Taylor (97.81) | 6–2 | Raymond van Barneveld (90.42) |
| 2009 | Phil Taylor (97.07) | 6–3 | Raymond van Barneveld (86.62) |
| 2010 | James Wade (88.92) | 6–3 | Adrian Lewis (89.33) |
| 2011 | Phil Taylor (90.29) | 6–3 | Brendan Dolan (84.68) |
| 2012 | Michael van Gerwen (87.53) | 6–4 | Mervyn King (81.96) |
| 2013 | Phil Taylor (97.67) | 6–0 | Dave Chisnall (81.29) |
| 2014 | Michael van Gerwen (90.81) | 5–3 | James Wade (89.26) |
| 2015 | Robert Thornton (90.79) | 5–4 | Michael van Gerwen (96.79) |
| 2016 | Michael van Gerwen (100.29) | 5–2 | Gary Anderson (92.73) |
| 2017 | Daryl Gurney (88.50) | 5–4 | Simon Whitlock (83.53) |
| 2018 | Michael van Gerwen (88.85) | 5–2 | Peter Wright (91.61) |
| 2019 | Michael van Gerwen (94.74) | 5–2 | Dave Chisnall (93.32) |
| 2020 | Gerwyn Price (88.19) | 5–2 | Dirk van Duijvenbode (87.07) |
| 2021 | Jonny Clayton (94.44) | 5–1 | Gerwyn Price (92.47) |
| 2022 | Michael van Gerwen (91.07) | 5–3 | Nathan Aspinall (91.88) |
| 2023 | Luke Humphries (93.30) | 5–2 | Gerwyn Price (91.00) |
| 2024 | Mike De Decker (92.06) | 6–4 | Luke Humphries (90.56) |