
Peter Wright heeft een maand na het winnen van de wereldtitel opnieuw een major-titel aan zijn palmares toegevoegd. Snakebite won de Masters door Michael Smith na een beslissende leg te verslaan.
Smith opende de finale met een break via een 14-darter, maar daarna lag het momentum voor een lang gedeelte bij Wright. Met onder meer een 14-darter en een 90 finish pakte de Schotse darter een 4-1 voorsprong bij de eerste pauze.
Het verschil bleef lang twee á drie legs in zijn voordeel, tot Smith in de vijftiende leg een rebreak plaatste via dubbel 6. Met een knappe 130 finish maakte Bullyboy daarna gelijk. De Engelsman miste de kans op tops om op voorsprong te komen en Wright kwam op 9-8 via dubbel 14. Even later dwong Smith een beslissende leg af met een 11-darter voor 10-10.
Smith leek de laatste leg te gaan winnen door te starten met 180 en 140, maar liet vervolgens drie matchdarts onbenut. Wright had even daarvoor 171 gegooid om dubbel 8 over te laten en benutte wél zijn derde wedstrijdpijl voor de titel.
Klik hier voor meer informatie over dit toernooi, waaronder de verdeling van het prijzengeld en het toernooischema.
Speelschema Masters 2020
Zondag 2 februari
Kwartfinales
Adrian Lewis (92.47) 6-10 (88.04) Michael Smith
Jonny Clayton (95.53) 8-10 (95.00) Nathan Aspinall
Gerwyn Price (99.53) 2-10 (102.39) Gary Anderson
Peter Wright (97.60) 10-0 (78.94) Dave Chisnall
Jonny Clayton (95.53) 8-10 (95.00) Nathan Aspinall
Gerwyn Price (99.53) 2-10 (102.39) Gary Anderson
Peter Wright (97.60) 10-0 (78.94) Dave Chisnall
Avondsessie (vanaf 20:00 uur)
Halve finale
Nathan Aspinall (92.40) 10-11 (92.48) Michael Smith
Peter Wright (98.86) 11-7 (96.85) Gary Anderson
Peter Wright (98.86) 11-7 (96.85) Gary Anderson
Finale
Michael Smith (89.71) 10-11 (95.01) Peter Wright
https://twitter.com/OfficialPDC/status/1224096738761486339

Pieter VerbeekHoofdredacteur
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Claps 0bezoekers 0
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Blijft toch een vorm van de dag spel....en een gelukje bij de loting.. die kwalificatie toernooien....Jrob107-11-2026
- Dat vertrouwen heeft hij zelf ook maar af en toe. In dit artikel voor een deel (schoenen...) wel, maar ook een deel (anderen gooien alles tegen mij...) weer niet...167-167-16707-11-2026
- Ben nu al bang dat hij straks in de studio komt uitleggen wat anderen verkeerd doen ...Mart15207-11-2026
- Haha ... Hij heeft het wiel wéér uitgevonden. Op andere schoenen opeens presteren ... hoe verzint hij hetMart15207-11-2026
- Hoeveel is er te verdelen, ondanks dat het geen rankingtoernooi is ?captainchaos06-11-2026
- Hmmm Kuivenhoven weer 64ste op de Post WC Oom...gamberetti06-11-2026
- Ach ja zolang hijzelf erin gelooft is het prima toch 👍👍ikzelf heb d’r weinig vertrouwen in dat het nog goed komt met hem in het prof circuitDoubletrouble06-11-2026
- RvB: "Het blijft zo dat mensen opeens wedstrijden gaan winnen als ze mijn kop zien" Nee, zijn kop (innerlijk) zorgt ervoor dat hij de wedstrijden vaak bij voorbaat, of na een paar legs, al verloren heeft. En na zoveel jaar nog steeds het gevoel hebben dat anderen tegen hém alles gooien en tegen anderen gooien ze helemaal niks meer. Onzin! En dat hij nu het verhaal over zijn schoenen weer in de publiciteit gooit...Hij leert het nooit. Hoe vaak hebben we hem in het verleden al niet gehoord? Hou dat toch voor je! Ik hou mijn hart vast als hij straks een keer op blote voeten gaat oefenen en het blijkt een keer goed te vallen...Zijn schoenen verplicht bij de PDC...? 😉167-167-16706-11-2026
- Jeetje wat wordt er matig/ slecht gegooidgamberetti06-11-2026
- Tja commercieel gezien misschien wel ja......maar qua vorm echt niet....dartbuik....Jrob106-11-2026





