Michael van Gerwen kan er niet bij zijn wanneer de PDC voor het eerst een toernooi in Zwitserland organiseert. 'Mighty Mike' meldt op zijn socials dat hij vanwege ziekte dit weekend niet kan meedoen aan de Swiss Darts Trophy.
''Helaas heb ik mij moeten terugtrekken van de Swiss Darts Trophy omdat ik me niet lekker voel. Niet het nieuws dat ik wilde, maar mijn gezondheid komt op de eerste plaats. Ik zal hier sterker uitkomen'', schrijft Van Gerwen.
Vorige week schreef de 35-jarige Vlijmenaar nog de Hungarian Darts Trophy op zijn naam. In Boedapest wist Van Gerwen voor het eerst in zestien maanden weer eens een Euro Tour-toernooi te winnen. Hij versloeg achtereenvolgens Martin Lukeman (6-2), Gabriel Clemens (6-2), Josh Rock (6-4), Ross Smith (7-3) en Gian van Veen (8-7) om de titel te veroveren.
Vervolgens werd Van Gerwen op dinsdag en woensdag in het Engelse Leicester verwacht om daar twee Players Championship-toernooien te spelen. De drievoudig wereldkampioen was daarom maandag ook op het vliegtuig gestapt richting het Verenigd Koninkrijk. Van Gerwen werd daar echter ziek, en moest zich voor beide Players Championship-toernooien terugtrekken.
Volgende week staan er weer drie Players Championship-toernooien op de planning, al liet Van Gerwen eerder doorschemeren dat het niet in zijn planning stond om daar aan mee te doen. De eerstvolgende grote afspraak is de World Grand Prix, dat van 7 tot en met 13 oktober plaatsvindt in Leicester.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
Unfortunately, I have to withdraw from the Swiss Darts Trophy this weekend as I’m not feeling well. 🤒 Not the news I wanted, but health comes first. I'll be back stronger soon! 💚