De nieuwe editie van het WDF-wereldkampioenschap op Lakeside is zaterdagmiddag van start gegaan en zijn Sebastian Bialecki, Veronika Ihasz en Ricky Nauman wisten na de eerste wedstrijden een plek in de tweede ronde te bemachtigen.
Het 19-jarige Poolse talent Sebastian Bialecki maakte zijn debuut op Lakeside en had weinig tijd nodig om te wennen aan dit iconische podium. 'Bolt' hoefde slechts één leg af te geven tegen opponent Scott Marsh. Dankzij finishes van 74, 78 en 97 zegevierde hij in straight sets tegen zijn Engelse tegenstander. Bialecki speelt in de tweede ronde tegen het eerste reekshoofd Andy Baetens.
In de eerste wedstrijd van het damestoernooi nam Jo Clements het op tegen Veronika Ihasz. Na een wat nerveuze start van beide speelsters gingen de eerste vier legs tegen de darts in voordat Ihasz in de decider stand hield en de openingsset pakte. In set 2 had Ihasz meer controle, waardoor de Hongaarse zich met een 2-0 overwinning verzekerde van een plek in de tweede ronde, waarin Lorraine Winstanley wacht.
Ricky Nauman kwam als sterkste uit de strijd in de derde wedstrijd van het toernooi. Het was een duel die beide kanten op kon gaan. Aaron Turner was scorend de betere in de eerste set, maar kon het op de dubbels niet afmaken. Nauman was effectiever met het finishen en trok de eerste set met 3-1 naar zich toe.
In de tweede set lukt het Turner wel om de dubbels te raken, onder meer met een fraaie 111 finish. Het sleutelmoment was de derde leg van de laatste set. Turner liet vijf kansen onbenut om de voorsprong te pakken. Nauman ging wederom nauwkeuriger om met zijn kansen en pakte vervolgens de zege via dubbel 5.
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.
⚡ 𝘽𝙞𝙖𝙡𝙚𝙘𝙠𝙞 𝙗𝙤𝙡𝙩𝙨 𝙩𝙝𝙧𝙤𝙪𝙜𝙝
Sebastian Białecki books his place in round two following a convincing win over Scott Marsh. The Pole sealed the win dropping just a single leg with finishes of 74, 78 and 97.
⏭️ NEXT: Jo Clements Vs Veronika Ihász #Lakeside2023