Van 6 tot en met 12 oktober staat de World Grand Prix op het programma. Dit evenement is uniek vanwege het dubbel-in dubbel-uit format. De legs moeten met een dubbel beëindigd én gestart worden.

Dartsnieuws heeft een overzicht gemaakt met alle informatie over de World Grand Prix die je nodig hebt om het evenement optimaal te volgen.

Toernooischema

Michael van Gerwen (1) v Jamie Hughes
Jeffrey de Zwaan v Steve Beaton
James Wade (8) v John Henderson
Mervyn King v Dimitri Van den Bergh
Michael Smith (5) v Simon Whitlock
Joe Cullen v Ian White
Gary Anderson (4) v Keegan Brown
Ricky Evans v Chris Dobey
Rob Cross (2) v Mensur Suljovic
Glen Durrant v Krzysztof Ratajski
Peter Wright (7) v Max Hopp
Adrian Lewis v Jermaine Wattimena
Gerwyn Price (6) v Dave Chisnall
Stephen Bunting v Jonny Clayton
Daryl Gurney (3) v Danny Noppert
Vincent van der Voort v Nathan Aspinall

Lawrence Lustig/PDC

Foto: Lawrence Lustig/PDC

Speelschema

Zondag 6 oktober (20:00 uur)
Eerste ronde

Chris Dobey 2-0 Ricky Evans (3-1, 3-1)
Mervyn King 2-1 Dimitri Van den Bergh (2-3, 3-1, 3-2)
Ian White 2-1 Joe Cullen (0-3, 3-2, 3-0)
Jeffrey de Zwaan 2-0 Steve Beaton (3-1, 3-0)
James Wade 2-1 John Henderson (3-1, 2-3, 3-0)
Michael Smith 2-1 Simon Whitlock (1-3, 3-2, 3-2)
Michael van Gerwen 2-1 Jamie Hughes (2-3, 3-1, 3-1)
Gary Anderson 2-0 Keegan Brown (3-0, 3-2)

Maandag 7 oktober (20:00 uur)
Eerste ronde

Stephen Bunting 2-0 Jonny Clayton (3-0, 3-2)
Nathan Aspinall 2-0 Vincent van der Voort (3-0, 3-1)
Jermaine Wattimena 2-1 Adrian Lewis (1-3, 3-2, 3-0)
Glen Durrant 2-1 Krzysztof Ratajski (0-3, 3-1, 3-1)
Danny Noppert 2-0 Daryl Gurney (3-2, 3-0)
Dave Chisnall 2-1 Gerwyn Price (2-3, 3-0, 3-2)
Rob Cross 2-1 Mensur Suljovic (3-1, 0-3, 3-1)
Peter Wright 2-0 Max Hopp (3-2, 3-1)

Dinsdag 8 oktober (20:00 uur)
Tweede ronde

Mervyn King 3-1 James Wade (2-3, 3-2, 3-1, 3-0)
Ian White 3-1 Michael Smith (2-3, 3-0, 3-0, 3-2)
Michael van Gerwen 3-0 Jeffrey de Zwaan (3-0, 3-1, 3-1)
Chris Dobey 3-1 Gary Anderson (2-3, 3-2, 3-0, 3-1)

Woensdag 9 oktober (20:00 uur)
Tweede ronde

Nathan Aspinall 3-2 Danny Noppert (2-3, 3-0, 1-3, 3-1, 3-0)
Dave Chisnall 3-0 Stephen Bunting (3-2, 3-1, 3-0)
Glen Durrant 3-2 Rob Cross (3-2, 0-3, 3-1, 2-3, 3-0)
Jermaine Wattimena 3-1 Peter Wright (2-3, 3-0, 3-2, 3-2)

Donderdag 10 oktober (20:00 uur)
Kwartfinales

Chris Dobey 3-2 Ian White (3-1, 1-3, 0-3, 3-1, 3-0)
Dave Chisnall 3-1 Nathan Aspinall (3-2, 3-1, 2-3, 3-1)
Michael van Gerwen 3-1 Mervyn King (3-2, 1-3, 3-1, 3-2)
Glen Durrant 3-2 Jermaine Wattimena (0-3, 3-0, 3-2, 1-3, 3-1)

Vrijdag 11 oktober (20:00 uur)
Halve finales

Dave Chisnall 4-1 Glen Durrant (3-0, 0-3, 3-2, 3-2, 3-2)
Michael van Gerwen 4-0 Chris Dobey (3-1, 3-2, 3-2, 3-0)

Zaterdag 12 oktober (21:00 uur)
Finale

Michael van Gerwen v Dave Chisnall

Lawrence Lustig/PDC

Photo: Lawrence Lustig/PDC

Prijzengeld

ResultaatPrijzengeld
Winnaar(1)£110,000
Runner-up(1)£50,000
Halve finale(2)£25,000
Kwartfinale(4)£16,000
Verliezers tweede ronde(8)£10,000
Verliezers eerste ronde(16)£6,000

Format

Eerste ronde: Best of 3 sets
Tweede ronde: Best of 5 sets
Kwartfinale: Best of 5 sets
Halve finale: Best of 7 sets
Finale: Best of 9 sets

*Elke set gaat over best of 5 legs. De beslissende set hoeft niet met twee legs verschil gewonnen te worden.

TV-uitzendschema

Zondag 6 oktober

20:00 uur – 00:30 uur | Live-uitzending eerste ronde (Acht duels)

Maandag 7 oktober

19:30 uur – 00:30 uur | Live-uitzending eerste ronde (Acht duels)

Dinsdag 8 oktober

19:30 uur – 23:59 uur | Live-uitzending tweede ronde (Vier duels)

Woensdag 9 oktober

19:30 uur – 23:59 uur | Live-uitzending tweede ronde (Vier duels)

Donderdag 10 oktober

19:30 uur – 23:59 uur | Live-uitzending kwartfinales (Vier duels)

Vrijdag 11 oktober

19:30 uur – 23:00 uur | Live-uitzending halve finales (Twee duels)

Zaterdag 12 oktober

20:30 uur – 23:00 uur | Live-uitzending finale

Lawrence Lustig/PDC

Foto: Lawrence Lustig/PDC

Live-scores

Ben je niet in staat om de wedstrijden live te kijken? Via het scorecenter van DartsNews kan je alle tussenstanden live volgen.

Erelijst

1998: Phil Taylor
1999: Phil Taylor
2000: Phil Taylor
2001: Alan Warriner
2002: Phil Taylor
2003: Phil Taylor
2004: Colin Lloyd
2005: Phil Taylor
2006: Phil Taylor
2007: James Wade
2008: Phil Taylor
2009: Phil Taylor
2010: James Wade
2011: Phil Taylor
2012: Michael van Gerwen
2013: Phil Taylor
2014: Michael van Gerwen
2015: Robert Thornton
2016: Michael van Gerwen
2017: Daryl Gurney
2018: Michael van Gerwen

Lawrence Lustig/PDC

Foto: Lawrence Lustig/PDC

Tags: ,

Author: Pieter Verbeek