De WSDT heeft de loting verricht voor de eerste editie van de World Matchplay voor senioren. Dit evenement wordt van 1 tot en met 3 juli gespeeld in Hull.
Het deelnemersveld voor dit toernooi bestaat uit twintig spelers, waarvan er zeventien inmiddels bekend zijn. De komende weken worden er nog twee kwalificatietoernooien gespeeld waarbij telkens een startplek is te verdienen. Bovendien krijgt ook de nummer één van de WSDT-ranking een uitnodiging.
Phil Taylor, 16-voudig kampioen op de reguliere World Matchplay, speelt bij de laatste zestien tegen de winnaar uit het vrouwenduel tussen Deta Hedman en Trina Gulliver. Robert Thornton, de eerste seniorenwereldkampioen, kruist de degens met Tony O'Shea of één van de qualifiers.
Voormalig wereldkampioenen als John Part, John Lowe, Keith Deller, Bob Anderson en Martin Adams zijn ook van de partij tijdens de World Matchplay voor senioren.
Loting World Seniors Darts Matchplay 2022
Phil Taylor v Deta Hedman/Trina Gulliver
John Part v Peter Manley
John Lowe v Kevin Painter
Peter Evison v Keith Deller/WSDT Order of Merit #1
Pieter Verbeek is sinds 2017 hoofdredacteur van Dartsnieuws.com en verantwoordelijk voor de redactionele koers, dagelijkse contentplanning en verslaggeving van internationale dartstoernooien. Sinds 2024 vormt hij samen met Mats Leering de hoofdredactie van Dartsnieuws.com, waar zij gezamenlijk verantwoordelijk zijn voor de redactionele aansturing, publicatiestandaarden en verslaggeving van grote internationale dartsevenementen.
Zijn betrokkenheid bij de dartswereld begon in 2013, toen hij tijdens een opdracht voor de School voor Journalistiek verslag deed van een live-evenement op de European Tour in Veldhoven. Sindsdien volgt hij het professionele darts intensief en bouwde hij ervaring op met interviews, wedstrijdverslaggeving en liveblogs van grote PDC-toernooien.
Binnen Dartsnieuws.com richt hij zich op verslaggeving rond belangrijke evenementen zoals het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts, de World Matchplay en andere internationale PDC-toernooien, waarbij realtime wedstrijdverslaggeving wordt gecombineerd met analyse van prestaties, ontwikkelingen op de tour en historische context.
Naast zijn journalistieke werk was hij tussen 2022 en 2025 media-manager van het professionele dartsteam TOTO Dart Kings, waar hij verantwoordelijk was voor mediacommunicatie en publiciteit rond het team.
Door zijn werk in de dartswereld was hij aanwezig bij meerdere internationale evenementen, waaronder Premier League-avonden in Ahoy Rotterdam, verschillende edities van het PDC World Darts Championship en de US Darts Masters in Madison Square Garden in New York.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews met spelers en betrokkenen uit de dartswereld en voortdurende monitoring van de professionele dartscircuits.