Een Royal Rumble-achtig dartsevenement is officieel bevestigd en staat later dit jaar op de kalender. Het format is even simpel als meedogenloos. Twee darters beginnen aan het duel. De winnaar blijft op het podium, de verliezer ruimt plaats voor de volgende uitdager. Zo schuiven de deelnemers één voor één aan, mogelijk tot dertig darters in totaal. Wie als laatste nog aan de oche staat, kroont zich tot kampioen.
De huidige nummer één van de wereld Luke Littler liet eerder tegenover SPORTbible al weten gecharmeerd te zijn van het idee. "Laat maar komen. Ik denk niet dat je meer dan één leg 501 moet doen", aldus Littler. "Gewoon meteen: één leg, verliezer eruit. Dan komt de volgende speler op met zijn walk-on, en zo verder."
De organisatie achter de MODUS Super Series heeft inmiddels definitief groen licht gegeven voor het concept en bevestigde het nieuws donderdag. Bij de aankondiging verscheen ook een promotievideo met onder anderen Steve Beaton, Robert Thornton, Kevin Painter, Fallon Sherrock en Adrian Lewis. MODUS promootte het evenement met de woorden: 'ROYAL RUMBLE DARTS EDITION COMING SOON! Who will enter the Royal Rumble?'
Omdat het toernooi onder de MODUS-vlag valt, zijn fulltime PDC Tour Card-houders in principe uitgesloten van deelname vanwege contractuele beperkingen, tenzij er uitzonderingen worden gemaakt. Dat betekent dat grote namen als Littler, Luke Humphries, Gary Anderson, Michael van Gerwen en Gerwyn Price normaal gesproken ontbreken.
De inmiddels officieel gestopte Phil Taylor, zestienvoudig wereldkampioen, zou echter nog altijd te verleiden kunnen zijn voor een eenmalige comeback. Ook Adrian Lewis, viervoudig majorwinnaar, komt in aanmerking voor deelname nadat hij besloot Q-School links te laten liggen en zijn Tour Card niet opnieuw aan te vragen.
Lees ook

Mats LeeringDartsjournalist
Sinds 2024 is Mats Leering mede-hoofdredacteur van Dartsnieuws.com, waar hij verantwoordelijk is voor de dagelijkse redactionele aansturing, eindredactie en liveverslaggeving van internationale dartstoernooien.
Binnen de redactie verzorgt hij liveblogs en wedstrijdverslaggeving van grote PDC-evenementen, waaronder het PDC World Darts Championship, de Premier League Darts en de World Matchplay. Tijdens deze toernooien combineert hij realtime verslaggeving met analyse van wedstrijdverloop, statistieken en historische context.
Zijn verslaggeving is gebaseerd op officiële toernooi-informatie, interviews en gespecialiseerde databronnen om resultaten, statistieken en ontwikkelingen binnen het professionele darts nauwkeurig te duiden.
In 2018 behaalde hij zijn diploma Mediaredactiemedewerker aan het Mediacollege Amsterdam. Sindsdien is hij actief binnen de sportjournalistiek, met een focus op snelle en betrouwbare verslaggeving van internationale dartscompetities.
Claps 1bezoekers 1
Net Binnen
Meest Gelezen
Laatste Reacties
- Laten we hopen dat hij z'n hoofd opgegeven houdt. Meestal is dat niet zo. Vandaag een paar klasse finishes gegooid op belangrijke momenten. Toch wel knap met zoveel druk erop.Cockeledokes04-11-2026
- Ben ik de enige Barney fan hier? Hijs toch de man die de rode loper voor iedereen in NL heeft uitgelegd. Heerlijk dat hij de kans krijgt om met opgeheven hoofd afscheid te nemen.
Dartbuikjexxxl04-11-2026 - Hier moeten we 1/3 inleveren aan de criminele organisatie .
Peter04-11-2026 - Het lulletje van de dag: Van den Bergh met 71,81 gemiddeld.Cockeledokes04-11-2026
- Toch heeft hij weer wat laten zien wat er nog in het vat zit, misschien dat hij hier verder op kan bouwen laten we het hopenDoubletrouble04-11-2026
- Vervolgens tegen Niels 7-5 verloren. Niels gooide een smerige 167 finish voor een break en 6-5. Op het einde lieten de dubbels Michael een beetje in de steek. En scorend was het ook minder dan in het begin van de partij. Had hem graag in de finale gezien...167-167-16704-11-2026
- Kabooooeemmmmmmm Noppie gesloopt... ontzettende groene sloopkogel die je bent... alsof het weer 2017 is...gamberetti04-11-2026
- Zielige reacties.....vervelend he dat sherrock wint....!Jrob103-11-2026
- Inderdaad zo had ik het nog niet bekeken 🙃gamberetti03-11-2026
- Ja klopt, ben er klaar mee. Heb de PDC al gemaild of ze een reden kunnen verzinnen om hem op het WK te weren.🤔Palco03-11-2026







